بین الملل

افزایش اخیر آمار بیکاری در آمریکا بدتر از حد انتظار بود

تعداد درخواست های ثبت شده برای دریافت مزایای بیکاری در ایالات متحده در هفته منتهی به ۲۱ نوامبر بیشتر از پیش بینی اقتصاددانان بود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از شینهوا، تعداد درخواست های ثبت شده برای دریافت مزایای بیکاری در ایالات متحده در هفته منتهی به ۲۱ نوامبر بیشتر از پیش بینی اقتصاددانان بود چرا که بازار کار همچنان تحت فشارهای ناشی از همه گیری ویروس کرونا و قوانین مربوط به فاصله اجتماعی قرار دارد.

آخرین اخبار و مطالب اقتصادی در توئیتر پایگاه خبری آرمان اقتصادی. (کلیک کنید)

وزارت کار آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که مجموع درخواست های مزایای بیکاری برای هفته منتهی به ۲۱ نوامبر ۷۷۸ هزار مورد بوده که نشان می دهد بیش از ۷۳۳ هزار موردی است که اقتصاددانان در نظرسنجی داو جونز پیش بینی کرده بودند.

رقم ثبت شده در هفته منتهی به ۲۱ نوامبر همچنین از ۷۴۲ هزار درخواست مزایای بیکاری در هفته قبل از آن نیز بیشتر بود.

درخواست های مداوم برای افرادی که حداقل دو هفته مزایا دریافت کرده اند، روند نزولی خود را حفظ کرد و با ۲۹۹ هزار مورد کاهش به ۶.۰۷ میلیون مورد رسید.

در حالی تعداد درخواست برای دریافت مزایای بیکاری بدتر از حد انتظار بود که موج جدید شیوع کرونا در آمریکا رخ داده و سیستم مراقبت های بهداشتی ملی این کشور همچنان تحت فشار ناشی از افزایش موارد ابتلا به کرونا قرار دارد.

به نظر می رسد با دورهمی های خانوادگی و سفرهای اخیر برای برگزاری جشن شکرگذاری در سراسر این کشور، شرایط حتی بدتر هم شود.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
567800
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن