بین الملل

ازسرگیری صادرات مستقیم نفت ونزوئلا به چین با وجود تحریم‌های آمریکا

نفتکش‌های حامل نفت ونزوئلا در حال حاضر علیرغم تحریم‌های آمریکا، مستقیم به چین می‌روند. شرکت نفت ونزوئلا تا حالا نفت خام خود را از طریق انتقال کشتی به کشتی در دریا به چین می‌فروخت.

 به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از اویل پرایس، اطلاعات کشتیرانی و مدارک مربوط به شرکت نفت دولتی ونزوئلا نشان می‌دهد صادرات نفت خام این کشور به چین علیرغم تحریم‌های آمریکا آغاز شده است.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در توئیتر آرمان اقتصادی.

 شرکت نفت ونزوئلا تا حالا نفت خام خود را از طریق انتقال کشتی به کشتی در دریا به چین می‌فروخت. ولی طبق گزارش‌های رسیده، نفتکش‌های حامل نفت ونزوئلا در حال حاضر مستقیم به چین می‌روند.

 شرکت تانکرترکرز که حرکت نفتکش‌ها را در آب‌های بین‌المللی ردیابی می‌کند در ماه اوت سال جاری میلادی اولین نفتکش به سمت چین را شناسایی کرد. در حال حاضر حداقل یک نفتکش در یکی از بنادر چین در حال تخلیه بار خود است و دو نفتکش متعلق به پتروچاینا هم در اوایل همین ماه نفت خام ونزوئلا را بارگیری کردند.

چین علی‌رغم تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و ایران با هدف کاهش درآمدهای نفتی آنها،  بزرگترین خریدار نفت خام این دو کشور است. تولید و صادرات نفت ونزوئلا در نتیجه تحریم‌های آمریکا به شدت آسیب دیده است. متوسط صادرات نفت ونزوئلا در ماه گذشته برابر با ۳۵۰ هزار بشکه در روز بود.

البته این رقم به خاطر انتقال کشتی به کشتی نفت در دریا، دقیقاً صادرات نفت ونزوئلا را نشان نمی‌دهد. آخرین اطلاعات تانکر ترکرز نشان می‌دهد ونزوئلا بیشتر از ارقام رسمی صادرات نفت دارد.

 ونزوئلا و چین علاوه بر انتقال کشتی به کشتی، تاکتیک دیگری هم برای صادرات نفت خود به دور از تحریم‌های آمریکا دارند و آن هم خاموش کردن فرستنده نفتکش‌ها در ابتدای سفر و روشن کردن آنها در نزدیکی مقصد است.

 شرکت‌های بزرگ نفت چین، سی‌ان‌پی‌سی و پتروچاینا سال گذشته خرید مستقیم نفت از ونزوئلا را به خاطر افزایش تحریم‌های آمریکا علیه این کشور متوقف کردند.

انتهای پیام/۹۰

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
567882

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن