بین الملل

نرخ بیکاری برزیل رکوردی دو رقمی زد

تعداد برزیلی‌های بیکار و نرخ بیکاری برزیل به بالاترین سطح در تاریخ رسیده ؛ این در حالی اتفاق می‌افتد که تسهیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای مردم را تشویق کرده است تا دوباره دنبال کار بگردند. 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، طبق گزارش جدیدی از داده‌های رسمی دولت برزیل مشخص شد تعداد برزیلی‌های بیکار و نرخ بیکاری برزیل به بالاترین سطح در تاریخ رسیده و این در حالی اتفاق می‌افتد که تسهیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای مردم را تشویق کرده است تا دوباره دنبال کار بگردند.

اداره آمار برزیل، آی‌بی‌جی‌ای، اعلام کرد نرخ بیکاری برزیل در ۳ ماهه منتهی به سپتامبر از ۱۴.۴ درصد در سه ماهه منتهی به آگوست، به ۱۴.۶ درصد افزایش یافته است.

طبق آمار این اداره تعداد افرادی که بیکاری آنها به طور رسمی ثبت شده است از ۱۳.۸ میلیون نفر (در ۳ ماهه قبلی) به ۱۴.۱ میلیون نفر جهش کرده است.

با این حال این آمار از آن‌چه کارشناسان انتظار داشتند بدتر نبود. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کردند نرخ بیکاری برزیل در این ۳ ماهه تا ۱۴.۹ درصد بالا برود.

تعداد افراد شاغل برزیل در این بازه به ۸۲.۵ میلیون نفر رسید که ۱۲.۱ درصد یا ۱۱.۳ میلیون نفر از دوره مشابه سال گذشته کمتر است.

منبع

مهر

  کد خبر
568128
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن