صنعت، معدن، تجارت

چین با قوانین کشورهای دیگر که به تجارت آن آسیب بزند مقابله می‌کند

در حالی که دولت آمریکا طی ماه های اخیر فشارها علیه شرکت های چینی را به شدت افزایش داده است، وزارت بازرگانی چین فهرستی از قوانین را برای مقابله با قوانین "غیرموجه" خارجی که فعالیت شرکت ها و شهروندان چینی را محدود می کند، منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از راشاتودی، در حالی که دولت آمریکا طی ماه های اخیر فشارها علیه شرکت های چینی را به شدت افزایش داده است، وزارت بازرگانی چین فهرستی از قوانین را برای مقابله با قوانین “غیرموجه” خارجی که فعالیت شرکت ها و شهروندان چینی را محدود می کند، منتشر کرد.

آخرین اخبار اقتصادی در توئیتر پایگاه خبری آرمان اقتصادی. (کلیک کنید)

در این سند که “قوانین مقابله با اعمال قانون خارجی غیرمجاز فرامنطقه ای و سایر محدودیت ها” “نامیده می شود، آمده است که این قوانین در شرایطی اعمال می شود که “قانون خارجی” مانع فعالیت اقتصادی و تجاری عادی شهروندان یا سازمان های چینی با کشورهای طرف ثالث شود.

این قوانین که روز شنبه در پایگاه اینترنتی وزارت بازرگانی چین منتشر شد، بلافاصله قابل اجرا هستند.

بر اساس این سند، اشخاص یا نهادها موظف هستند که تخلفات از این قوانین را ظرف ۳۰ روز به اداره مربوطه گزارش دهند.

اگر کارگروه ویژه ای متوجه شود که انطباق با محدودیت های خارجی مغایر با قوانین بین المللی است یا امنیت ملی چین را تحت تأثیر قرار می دهد، آنها می توانند با صدور “دستور منع”، مانع از پذیرش، اجرا یا رعایت اقدامات مربوطه در خارج از این کشور شوند.

وزارت بازرگانی چین در ادامه تأکید کرد که دولت این کشور می تواند “اقدامات مقابله ای لازم” را در پاسخ به محدودیت های خارجی انجام دهد.

دولت چین همچنین متعهد شده است اگر طرف آسیب دیده از عدم رعایت قوانین خارجی “متحمل خسارات قابل توجهی شود” “پشتیبانی لازم” را ارائه دهد.

این قوانین در حالی اعلام شد که اخیراً دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی منع معاملات آمریکایی با هشت اپلیکیشن پرداخت چینی از جمله علی پی، کم اسکنر، کیو کیو والت، شِریت، تِنسنت کیو کیو، وی میت، وی چت پی و دبلیو پی اس آفیس را امضا کرد.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
583050
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن