بین الملل

کاهش دستمزد یک سوم کارگران نفت و گاز در جهان با شیوع کرونا

کارگران بخش نفت و گاز در ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل احساس امنیت کمتری در مورد شغلشان داشتند چون درآمد یک‌سوم از آنها در بحبوحه سقوط قیمت و تقاضا برای نفت بسیار کاهش یافته است.

 به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از پراجکت، با کاهش تقاضا برای سوخت و قیمت آن در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا، دستمزد حدود یک سوم کارگران شاغل در بخش نفت و گاز در کل دنیا در ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

 آخرین اخبار اقتصادی در توئیتر آرمان اقتصادی.

 کارگران بخش نفت و گاز هنوز بیشترین دستمزد را در دنیا می‌گیرند ولی اکثر آنها نسبت به سال قبل احساس امنیت کمتری در مورد شغلشان دارند چون حرکت به سمت منابع انرژی کم‌کربن سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز را پایین آورده است.

 دستمزد کارگران در این بخش تا حد زیادی وابسته به قیمت نفت است که به خاطر قرنطینه‌های کرونا و سقوط تقاضا برای سوخت کاهش یافته است.

 حدود ۳۰ درصد از متخصصین این بخش در ۲۰۲۰ شاهد کاهش دستمزد بودند و حدود یک چهارم از آنها می‌گویند حقوقشان بیش از ۵ درصد پایین آمدن است.

 نظرسنجی از ۱۶۰۰۰ کارگر متخصص در بخش انرژی در ۱۶۶ کشور دنیا نشان می دهد حدود ۲۰ درصد از آنها انتظار دارند درآمدشان در ۲۰۲۱ بیش از این کاهش پیدا کند.

 فقط ۳۷ درصد از این کارگران در ۲۰۲۰ افزایش حقوق داشتند، در حالی که این رقم در ۲۰۱۹ برابر با ۵۰ درصد بود.

 طبق این نظرسنجی،کارگران بخش نفت و گاز در آمریکای شمالی بیشترین دستمزد را داشته‌اند و درآمد سالانه آنها به طور متوسط برابر با صد هزار دلار بوده است در حالی که کارگران در آمریکای لاتین کمترین دستمزد سالانه حدود ۵۰ هزار دلار را دریافت می‌کردند.

امنیت شغلی در تمام بخش‌های انرژی بسیار پایین بوده و ۷۸ درصد از کارگران این بخش احساس امنیت شغلی کمتری نسبت به  2019 داشتند. این رقم برای کسانی که در بخش انرژی‌های تجدید پذیر کار می‌کنند به ۶۶ درصد و برای کارگران بخش هسته‌ای به ۵۹ درصد رسیده است.

 انتهای پیام/۱۱

منبع

تسنیم

  کد خبر
584112

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن