بین الملل

امید به زندگی در آمریکا یک سال کاهش یافت

آمار رسمی دولت آمریکا نشان می‌دهد که امید به زندگی در این کشور طی نیمه اول سال ۲۰۲۰ با شروع بحران کرونا و شیوع بیماری همه گیر کوید_۱۹ یک سال کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمار رسمی دولت آمریکا نشان داد که امید به زندگی در این کشور طی نیمه اول سال ۲۰۲۰ با شروع بحران کرونا و شیوع بیماری همه گیر کوید_۱۹ یک سال کاهش یافت.

آخرین اخبار و مطالب اقتصادی در توئیتر آرمان اقتصادی. (کلیک کنید)

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) اعلام کرد که امید به زندگی هنگام تولد برای کل جمعیت ایالات متحده ۷۷.۸ سال بود که نسبت به سال ۲۰۱۹ که این رقم ۷۸.۸ بود، یک سال کاهش نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، اقلیت ها بیشترین آسیب را از بحران کرونا دیدند. امید به زندگی برای سیاه پوستان غیر اسپانیایی سه سال و برای جمعیت اسپانیایی تبار تقریباً دو سال کاهش یافته است.

در این گزارش آمده است که امید به زندگی هنگام تولد در نیمه اول سال گذشته کمترین سطح از سال ۲۰۰۶ بوده است، هرچند که گفته می شود این ارقام موقتی هستند چرا که ایالات متحده همچنان هزینه همه گیری را محاسبه می کند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، این ارقام “به طول کامل منعکس کننده تأثیرات بیماری همه گیر کووید_۱۹ در سال ۲۰۲۰ یا سایر تغییرات در علل مرگ، مانند افزایش موارد مرگ در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر نیست.

آخرین اخبار و مطالب اقتصادی در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

مرگ و میر ناشی از کرونا در میان اقلیت ها در آمریکا بیشتر بوده است. تا حدودی دلیل این امر این است که اقلیت های کارمند نمی توانند از خانه کار کنند، تعداد خانوار در میان آنان بیشتر است و دسترسی به مراقبت های بهداشتی ندارند.

این کشور تاکنون ۴۹۰،۰۰۰ مورد مرگ ویروس کرونا را ثبت کرده است که بالاترین آمار تلفات ملی در هر نقطه از جهان است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
596837
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن