بورسبورس اوراق

افت شاخص بورس برای نهمین روز معاملاتی متوالی

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۰هزار و ۸۸۸واحد دیگر افت کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و ۸۷۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۱۸۱میلیارد تومان در بیش از ۲۴۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۰هزار و ۸۸۸واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۹هزار و ۸۹۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های بانک پاسارگاد، تامین سرمایه امین و صنایع سیمان دشتستان با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۸۳۴واحد، کل (هم‌وزن) ۱۲۵۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۸۱۸واحد، آزاد شناور ۱۳۴۵۴واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۸۳۰۵ و ۲۰۸۴۸ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵۶۸میلیون ورقه به‌ارزش ۱۳میلیارد و ۵۷۸میلیون تومان در ۷۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۲۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
610132
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن