بورسبورس اوراق

برگزاری انتخابات شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت غیرقانونی است

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برگزاری انتخابات مدیران شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت را غیرقانونی دانست و گفت: ابهامات مطرح شده توسط سازمان بازرسی کل کشور در مورد این انتخابات هنوز رفع نشده است.

به گزارش آرمان اقتصادی، اکبر حیدری در مصاحبه با رادیو با بیان اینکه برگزاری انتخابات مدیران شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت از منظر قانون، غیرقانونی است، گفت: بنا بر اعلام سازمان بازرسی کل کشور اساسنامه مورد عمل بصورت فوق العاده در مجمع به تصویب نرسیده و حق انتخاب کردن و انتخاب شدن بیش از ۵۰ درصد مردم در مجامع روشن نیست. احساس می شود مباحث وارد شده توسط سازمان بازرسی کل کشور هنوز رفع نشده است.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با اعلام اینکه انتخابات باید تا رفع این موارد و حفظ حق مردم و رعایت قانون، به تعویق بیفتد، افزود: برخی مراجع قضایی در این رابطه احکامی صادر کرده اند.

حیدری تاکید کرد ما مدافع حق سهامداران و شرکت ها هستیم و یادآور شد که رهبری لزوم انتقال سهام را به صاحبان تاکید کردند و در نامه اخیر دفتر رهبری به شورای بورس تکلیف شده است که انتخاب مدیران در چارچوب آئین نامه مصوب شورای عالی بورس باشد ولی اتفاق کنونی، خارج از چارچوب آئین نامه و بدون تصویب اساسنامه و نیز تحقق مشارکت واقعی مردم است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
633957

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن