بورسبورس اوراق

افت ۱۳ هزار واحدی و سقوط دوباره شاخص بورس به زیر ۱.۲ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۳هزار و ۵۴۷واحد افت کرد و ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴ میلیارد و ۹۷۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۷۵۸میلیارد تومان در بیش از ۳۰۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۵۴۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۹۴هزار و ۳۰۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بانک پاسارگاد، گروه بهمن و پلی پروپیلن جم با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۵۲۴واحد، کل (هم‌وزن) ۱۶۰۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۰۴۶واحد، آزاد شناور ۱۴۳۷۲واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۰۴۰۷ و ۲۵۶۹۴ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۶۷میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۲۴۲میلیارد تومان در ۱۱۴هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۷واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۵۷۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بهمن دیزل، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
634066
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن