بین الملل

انرژی باد در ۵ سال آینده بیش از ۳ میلیون شغل جدید در سراسر جهان ایجاد می‌کند

شورای جهانی انرژی بادی اعلام کرد صنعت انرژی بادی با سابقه خوبی که در ایجاد مشاغل با کیفیت و بلند مدت و احیای جوامع از طریق فرصت‌های صنعتی دارد، می‌تواند طی ۵ سال آینده ۳.۳ میلیون شغل در سراسر جهان ایجاد کند.

 به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از راشا تودی، شورای جهانی انرژی بادی طی تحقیقات جدید خود اعلام کرد ۳.۳ میلیون شغل در سراسر جهان طی ۵ سال آینده به خاطر توسعه این صنعت بزرگ ایجاد خواهد شد.

 آخرین اخبار اقتصادی در توئیتر آرمان اقتصادی.

 این رقم اعلام شده شامل مشاغل مستقیم در مزارع بادی در خشکی و دریا و همچنین مشاغل ایجاد شده در کل زنجیره ارزش این بخش از جمله نصب، تولید، طراحی و توسعه پروژه، عملیات و نگهداری می‌شود.  شورای جهانی انرژی بادی اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود بین سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ ، ۴۷۰ گیگا وات ظرفیت خشکی و دریایی دیگر اضافه شود.

 اکثر این مشاغل در کشورهایی که بازار رو به رشد انرژی بادی دارند خواهد بود، کشورهایی مثل چین، آمریکا، هند، آلمان، انگلیس، برزیل، فرانسه، سوئد، اسپانیا، آفریقای جنوبی و تایوان.

بن بکول، رئیس شورای جهانی انرژی بادی گفت:«صنعت انرژی بادی سابقه خوبی در ایجاد مشاغل با کیفیت و بلند مدت و احیای جوامع از طریق فرصت‌های صنعتی دارد. در شرایطی که اقتصاد جهان هنوز درگیر بحران کروناست، دولت‌ها باید به بخش انرژی بادی به عنوان یک صنعت حیاتی جهت ایجاد مشاغلی که برای احیای اقتصادهایشان نیاز دارند نگاه کنند.

 طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر، این صنعت با ۷۵۱ گیگاوات ظرفیت برق بادی که تا حالا نصب کرده، توانسته حدود ۱.۲ میلیون شغل در سراسر دنیا ایجاد کند. کشورهای سردمدار این نوع انرژی صدها هزار شغل مستقیم در این صنعت در اختیار دارند. اطلاعات شورای جهانی انرژی بادی نشان می‌دهد تا ۲۰۲۰ حدود ۵۵۰ هزار کارگر در چین در این بخش مشغول به کار بودند. تعداد این کارگران در برزیل برابر با ۲۶۰ هزار نفر، در آمریکا ۱۱۵ هزار نفر و در هند ۶۳ هزار نفر بوده است.

 انتهای پیام/۹۶

منبع

تسنیم

  کد خبر
634663

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *