صنعت، معدن، تجارت

سهم خرده فروشی آنلاین در جهان به ۱۹ درصد رسید

نتایج بررسی سازمان ملل متحد نشان می دهد که فروش آنلاین در جهان تقریباً یک پنجم از کل گردش مالی خرده فروشی سال گذشته را به خود اختصاص داده چرا که تعطیلات کرونایی باعث رونق تجارت الکترونیکی شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، یک بررسی سازمان ملل که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می دهد که فروش آنلاین تقریباً یک پنجم از کل گردش مالی خرده فروشی سال گذشته را به خود اختصاص داده چرا که تعطیلات کرونایی باعث رونق تجارت الکترونیکی شده است.

بر اساس برآورد کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) که با کمک اداره های آمار ملی در اقتصادهای بزرگ تخمین زده شده است، فروش آنلاین ۱۹ درصد از فروش خرده فروشی کل جهان در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

کره جنوبی بالاترین سهم را با ۲۵.۹ درصد گزارش کرد در حالی که سهم خرده فروشی آنلاین ۲۰.۸ درصد طی سال قبل بود. چین ۲۴.۹ درصد، انگلیس ۲۳.۳ درصد و ایالات متحده ۱۴.۰ درصد سهم داشتند.

طبق آخرین برآوردهای موجود، فروش تجارت الکترونیکی جهانی با ۴ درصد افزایش به ۲۶.۷ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

این رقم شامل تجارت بین کسب وکارها (B2B) و تجارت بین کسب و کار و مصرف کننده (B2C) بود و معادل ۳۰ درصد از تولید اقتصادی جهانی در آن سال را شامل می شد.

بر اساس این گزارش، همه گیری کرونا منجر به اتفاقات مختلفی برای ثروت شرکت های B2C برجسته در تجارت الکترونیکی در سال ۲۰۲۰ شد.

داده های مربوط به ۱۳ شرکت برتر تجارت الکترونیکی که ۱۱ شرکت از چین و ایالات متحده را شامل می شود حکایت از کاهش چشمگیر ثروت شرکت های پلتفرمی داشت. شرکت هایی که خدماتی مانند تاکسی اینترنتی و خدمات مسافرتی را ارائه می دهند و با کاهش شدید حجم تجارت ناخالص مواجه شدند.

با وجود افت در تجارت شرکت های خدماتی، کل حجم تجارت ناخالص برای ۱۳ شرکت برتر تجارت الکترونیکی B2C با ۲۰.۵ درصد افزایش به ۲.۹ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده است که از ۱۷.۹ درصد در سال ۲۰۱۹ پیشی گرفته است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
634837
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن