بین الملل

صادرات نفت روسیه در دوره ژانویه تا آوریل ۱۷ درصد کاهش یافت

صادرات نفت خام روسیه در دوره ژانویه تا آوریل ۲۰۲۱ با کاهش ۱۷.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۱.۵۷ میلیون تن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از خبرگزاری تاس، صادرات نفت خام روسیه در دوره ژانویه تا آوریل ۲۰۲۱ با کاهش ۱۷.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۱.۵۷ میلیون تن رسیده است.

در ماه آوریل، صادرات نفت خام این کشور با کاهش ۱۶.۴ درصدی به ۱۸.۶۴ میلیون تن رسید.

روسیه یکی از اعضای توافقنامه کاهش تولید نفت خام ائتلاف اوپک پلاس است به همین دلیل میزان عرضه به سایر کشورها نیز کاهش می یابد.

صادرات نفت روسیه به کشورهای غیر مستقل مشترک المنافع در این مدت چهار ماهه ۲۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۶۶.۶۵ میلیون تن رسید و در آوریل با ۱۶.۸ درصد به ۱۷.۳ میلیون تن رسید.

این در حالی است که صادرات نفت روسیه به کشورهای مستقل مشترک المنافع در دوره گزارش شده دو برابر شد و به ۴.۹۲ میلیون تن رسید و در آوریل با ۱۰.۴ درصد کاهش به ۱.۳۲ میلیون تن رسید.

ترانزیت نفت خام در دوره ژانویه تا آوریل ۲.۶ درصد افزایش یافت و به ۶.۱ میلیون تن رسید و در آوریل با ۸.۹ درصد کاهش به ۱.۵۵ میلیون تن رسید.

تولید نفت و میعانات گازی روسیه با ۷.۸ درصد کاهش در آوریل ۲۰۲۱ نسبت به سال گذشته به ۴۲.۸ میلیون تن رسید. روسیه در حال کاهش تولید نفت خام به عنوان بخشی از توافق اوپک پلاس برای تثبیت بازار است. در همین حال این کشور توانست در دوره فوریه تا آوریل ۱۳۰ هزار بشکه در روز تولید را افزایش دهد.

بر اساس این گزارش، تولید نفت خام روسیه نسبت به سال گذشته ۱۰.۱ درصد کاهش یافته و به ۱۶۷.۹۴ میلیون تن رسیده است.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
634865
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن