امور زیربناییراه و ساختمان

اختصاص ۱۳۰ میلیارد برای راه‌های روستایی و عشایری و محرومیت‌زدایی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان از اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و مرمت راه‌های روستایی و عشایری و محرومیت‌زدایی در استان خبر داد.

سمانه حسن‌پور سیزدهم اردیبهشت گفت: اعتبارات عمرانی لرستان از ۹۵۳ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ به یک هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ رسیده است که ۸۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: سند راهبردی آمایش لرستان بر اساس مطالعات و به‌روزرسانی‌های لازم در سال ۱۳۹۹ تهیه و تصویب شد و این سند برای اجرا به فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان با بیان اینکه برای نخستین بار است که این اسناد تمام مراحل تهیه و تصویب را در کشور طی کرده‌اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید نکات مربوط به حوزه خود را در این سند امضاء و اجرا کنند.

حسن‌پور ادامه داد: سند آمایش سرزمین دو جزء دارد، سند آمایش ملی کشور و اسناد آمایش استانی به تصویب شورای عالی آمایش سرزمین رسیده‌اند؛ بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، تصویب‌نامه این سند عملاً نقشه راه توسعه لرستان است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات استان لرستان در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و مرمت راه‌های روستایی و عشایری و محرومیت‌زدایی در استان لرستان اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای اجرای طرح‌های ملی و ملی-استانی در پیوست شماره یک تصویب شده است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
635000
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن