بانک و بیمهطلا و ارز

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۴

قیمت جهانی طلا امروز در اثر تقویت دلار با ۰.۲ درصد کاهش مواجه شد و به ۱۷۸۸ دلار و ۸۹ سنت در هر اونس رسید.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، به دنبال تقویت دلار قیمت طلا روز سه شنبه کاهش داشت و از بالاترین رقم بیش از دو ماه گذشته عقب نشینی کرد. هرچند انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از اقتصاد آمریکا و تضعیف چشم انداز ترمیم اقتصادی مانع از افت بیشتر قیمت فلز زرد شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۷۸۸ دلار و ۸۹ سنت رسید. قیمت طلا روز دوشنبه به بالاترین رقم از ۲۵ فوریه یعنی ۱۷۹۷ دلار و ۷۵ سنت رسیده بود.

قیمت طلا در معاملات آتی امروز هم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۷۸۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «تقویت دلار اندکی بر بازار طلا تاثیر گذاشته است. به رغم موضع پولی انبساطی فدرال رزرو در کوتاه مدت، ارزش دلار تقویت شده است.»

«بازار طلا در سطح قیمت ۱۸۰۰ دلار با مقاومت فنی مواجه است. اگر بتواند از این رقم عبور کند، ممکن است شاهد رشد قیمت تا ۱۸۵۰ و ۱۸۷۵ دلار باشیم.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز با ۰.۲ درصد افزایش مواجه بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز در اظهاراتی گفت، عملکرد اقتصاد آمریکا بهبود یافته اما هنوز به شرایط مطلوب نرسیده ایم.

آمارها نشان می دهد که میزان فعالیت های تولیدی در آمریکا در ماه آوریل رشد ضعیف تری را تجربه کرده است. سرمایه گذاران اکنون منتظر آمارهای اشتغال در ماه آوریل هستند که اواخر این هفته منتشر خواهد شد.

آوتار ساندو تحلیلگر بازار طلا گفت، رشد کند فعالیت های تولیدی این انتظار را تقویت می کند که بانک های مرکزی جهان باید نرخ بهره را همچنان در نزدیکی صفر نگه دارند.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
635053

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن