بین الملل

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۴|برنت ۶۸ دلار و ۱۵ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۹ سنت معادل ۰.۸۷ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۱۵ سنت رسید.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، پس از آنکه اعلام شد ایالت های بیشتری در آمریکا مقررات قرنطینه را کاهش دادند و اتحادیه اروپا از برنامه خود برای جذب گردشگر بیشتر خبر داد قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۹ سنت معادل ۰.۸۷ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۱۵ سنت رسید. روز دوشنبه نیز قیمت نفت برنت ۱.۲ درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن نیز پس از افزایش ۱.۴ درصدی در روز دوشنبه امروز با ۵۸ سنت معادل ۰.۹۰ درصد رشد به ۶۵ دلار و ۷ سنت رسید.

تحلیلگران گفتند چشم انداز افزایش تقاضا برای نفت در آمریکا و اروپا سبب رشد قیمت ها شده است. ایالت های نیویورک، نیوجرسی و کنتیکات در آمریکا قرار است محدودیت های قرنطینه ای را کاهش دهند. اتحادیه اروپا نیز قصد دارذد مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی بیشتری که قبلا واکسینه شده اند بگشاید.

تاماس وارگا تحلیلگر موسسه پی وی ام اویل در این باره گفت: «بخشی از رشد فعلی قیمت نفت ناشی از افزایش مصرف بنزین در آمریکاست. رانندگان آمریکایی بیشتری روانه جاده ها شده اند.»

وی افزود: «تقویت شاخص ها در بازارهای بورس در روز گذشته امروز در بازار نفت نیز دنبال شد… بازار بر اجرای موفق برنامه های واکسیناسیون در آمریکا و دیگر کشورهای توسعه یافته متمرکز شده، نه وضعیت ناگوار در هند و برزیل.»

تحلیلگران و تجار اکنون منتظر انتشار گزارش ها در مورد میزان ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا هستند که روز سه شنبه توسط انستیتوی نفت آمریکا و روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی دولت منتشر خواهد شد.

تحلیلگران پیش بینی کرده اند که در هفته گذشته ذخایر نفت خام آمریکا ۲.۲ میلیون بشکه کاهش یافته باشد.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
635056

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن