بین الملل

تولید اوپک قبل از افزایش تولید برنامه‌ریزی‌شده ثابت مانده است

۱۳ عضو اوپک تولید خود را در ماه آوریل قبل از آغاز افزایش تولید ۶۰۰ هزار بشکه ای ائتلاف اوپک پلاس، در سطح ۲۵.۲۷ میلیون بشکه در روز نگه داشتند.

 به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از اویل پرایس، اوپک تولید خود را در ماه آوریل، یعنی درست یک ماه قبل از ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش تولید برنامه‌ریزی‌شده اوپک پلاس برای ماه مه، ثابت نگه داشته است.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان و در توئیتر آرمان اقتصادی.

 13عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت تولید خود را در ماه آوریل در سطح ۲۵.۲۷ میلیون بشکه در روز نگه داشتند یعنی حدود ۵۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه مارس. کاهش عرضه نفت لیبی که از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس معاف شده با افزایش تولید از سوی ایران، یک عضو دیگر این ائتلاف که آن هم از قرارداد کاهش تولید معاف است، جبران شد.

 تولید نفت خام از سوی کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس دو میلیون بشکه در روز طی سه ماه آینده تا ماه جولای افزایش می‌یابد.

 این ائتلاف در اوایل آوریل تصمیم گرفت در هر کدام از ماه‌های مه و ژوئن، ۳۵۰,۰۰۰ بشکه در روز و در ماه جولای بیش از ۴۰۰ هزار بشکه در روز به تولید خود بیفزاید. به‌علاوه، عربستان هم به تدریج یک میلیون بشکه در روز افزایش تولید داوطلبانه خود را طی چند ماه آینده متوقف می‌کند. این کشور ۲۵۰ هزار بشکه در روز در ماه‌های مه و ژوئن بر تولید خود می‌افزاید.

 بیشترین کاهش و افزایش تولید در بین اعضای اوپک در ماه آوریل مربوط به لیبی و ایران می‌شد که هر دو از قرارداد کاهش تولید معاف شده‌اند.

 تولید لیبی ۸۰ هزار بشکه در روز در این ماه کاهش یافته و به ۱.۱۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. در این بین، ایران تولید خود را ۶۰ هزار بشکه در روز افزایش داده و به ۲.۴۱ یک میلیون بشکه در روز رسانده است.

 اطلاعات رویترز نشان می‌دهد در نتیجه افزایش تولید نفت ایران، کل تولید ۱۳ عضو اوپک صد هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل افزایش یافته و به ۲۵.۱۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

انتهای پیام/۱۰۳

 

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
635160

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن