بین الملل

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱۷۸۱ دلار و ۷۵ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، به دنبال عقب نشینی دلار قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود، هرچند سخنان رئیس فدرال رزرو که گفته نرخ بهره ممکن است نیاز به افزایش داشته باشد رشد قیمت فلز زرد را محدود ساخت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱۷۸۱ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با ۰.۳۲ درصد رشد به ۱۷۸۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

کیل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکت در این باره گفت: «کاهش ارزش دلار سبب تقویت قیمت طلا شده است.» وی افزود: «طبیعتا در حدود قیمت ۱۸۰۰ تا ۱۸۱۰ دلار مقاومت فنی قابل توجهی وجود خواهد داشت.»

شاخص ارزش دلار در برابر سب ارزهای رقیب پس از رسیدن به بالاترین رقم حدود ۲ هفته گذشته شاهد ۰.۱ درصد کاهش بود.

روز سه شنبه پس از آنکه وزیر خزانه داری آمریکا گفت که جهت افزایش نرخ تورم مشکلی وجود ندارد و اظهارنظرهای قبلی در مورد اینکه برای جلوگیری از افزایش تورم باید نرخ بهره افزایش یابد را کمرنگ جلوه داد قیمت طلا شاهد کاهش بیش از یک درصدی بود.

افزایش نرخ بهره ضمن بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهای امن، سبب کاهش جذابیت بازار طلا می شود.

سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در ماه آوریل هستند که قرار است روز جمعه منتشر شود و سرنخ های بیشتری از وضعیت اقتصاد این کشور به دست دهد.

از نظر رئیس فدرال رزرو بازار کار آمریکا هنوز به نقطه ای نرسیده که ضرورت داشته باشد تعدیل سیاست خرید دارایی ها مورد بحث قرار گیرد.

در همین حال قیمت فلز پالادیوم پس از رسیدن به رقم بی سابقه ۳۰۱۷ دلار و ۱۸ سنت در جلسه قبل امروز با ۰.۳ درصد رشد به ۲۹۹۳ دلار و ۷۱ سنت رسید.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
635220

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن