خودروصنعت، معدن، تجارت

رشد ۸۰ درصدی تولید در شرکت درخشان ساز ایران خودرو

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از ایکوپرس- مهرداد منصوری، با بیان این که شرکت درخشان ساز، دارای خطوط تولید مجهز، به عنوان تنها تولید کننده کامپاندهای پلیمری در گروه صنعتی ایران خودرو است، گفت: تامین انواع کامپاندهای شرکت مهرکام پارس برای تولید محصولات پلیمری بر عهده این شرکت است.
وی ادامه داد: درخشان ساز، در راستای خودکفایی و با بهره گیری از زیر ساخت های تولیدی و دانش فنی فرمولاسیون در زمینه تولید انواع کامپاندهای پلیمری، پلاستیک های پر شده با پودرهای معدنی، پلاستیک با الیاف شیشه، پلاستیک مقاوم در برابر ضربه و انواع نایلون فعالیت می کند.
وی افزود: با همت کارکنان، بیش از دو هزار و ۷۰۰ تن انواع محصولات یاد شده در سال گذشته تولید شده که نسبت به تولید سال ۹۸  نشان از رشد ۴۳۸ درصدی  دارد. همچنین در سال گذشته بیش از ۲۰ محصول جدید به محصولات شرکت اضافه شده است.
منصوری با بیان این‌که بیش از ۳۰ شرکت خارج از گروه صنعتی ایران خودرو از خدمات و محصولات درخشان‌ساز استفاده می کنند، گفت: با بهره مندی از توان متخصصان و نیز امکانات و تجهیزات پیشرفته پلیمری و آزمایشگاهی، امکان انتقال تکنولوژی تولید محصولات پلیمری، ارتقای کیفیت محصولات پلیمری تولیدکنندگان قطعات، بهینه‌سازی و کاهش هزینه های تولید قطعات پلیمری و ارایه راه کارهای مهندسی و تحصصی نیز وجود دارد.
منصوری افزود: در سال جاری ظرفیت تولید محصولات کامپاندی  به ۸ هزار تن افزایش خواهد یافت و همچنین محصول جدید نایلون حبابدار به محصولات این شرکت افزوده خواهد شد؛ با تجهیز خطوط و تامین مواد اولیه، در آینده نزدیک این ظرفیت به ۱۷ هزار تن در سال خواهد رسید که نیاز کلیه قطعه‌سازان پلیمری گروه صنعتی ایران خودرو را پوشش خواهد داد. 
گفتنی است، شرکت درخشان‌ساز از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو، یکی از برترین تولیدکنندگان کامپاندهای پلیمری و انواع نایلون رول و دوخته شده و پشت چسب دار مورد نیاز صنعت خودروسازی است.
 

  کد خبر
643568
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن