امور زیربناییراه و ساختمان

امضای قرارداد فاینانس پروژه راه آهن اهواز – اصفهان

معاون وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد فاینانس پروژه احداث راه آهن اهواز – اصفهان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور رامشیر – ماهشهر اظهار کرد: اتفاقات بسیار خوبی در بودجه‌های عمرانی و زیرساختی حمل و نقل برای استان خوزستان دیده شده است.

وی گفت: نتیجه این پیگیری‌ها در تخصیص بودجه برای زیرساخت‌های حمل و نقل خوزستان، امسال و سال آینده قطعا قابل مشاهده خواهد بود.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی محور چهارخطه رامشیر – ماهشهر افزود: ایجاد ردیف ملی در پروژه‌های کشور تقریبا ناممکن است اما با پیگیری‌های انجام‌شده، این پروژه با اعتبارات ملی اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از ردیف ملی امسال برای ۱۰ کیلومتری که امروز کلنگ‌زنی شد، ۱۴ میلیارد تومان تخصیص داده خواهد شد و از اعتبارات توازن منطقه‌ای نیز امسال کمک ۲۰ میلیاردی به این طرح خواهد شد.

وی با اشاره به طرح احداث راه آهن اهواز – اصفهان، افزود: این طرح، یک مسیر ریلی بسیار مهم کشوری و حتی فرا ملی است؛ خوشبختانه ردیف اعتباری این پروژه تقویت شده و احداث راه آهن شلمچه به بصره نیز روی این ردیف قرار گرفته است.

خادمی ادامه داد: روز گذشته قرارداد فاینانس این پروژه برای دریافت وام از شرکت‌های خارجی منعقد شد. امیدواریم به زودی مناقصه قطعه رامهرمز به کنارگذر اهواز که حدود ۶۳ کیلومتر است را برگزار کنیم و در تابستان امسال بتوانیم عملیات اجرایی اهواز به رامهرمز را آغاز کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این خط آهن در آینده به سمت ایذه، باغملک، چهارمحال و بختیاری و سپس به سمت اصفهان ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع

ایلنا

  کد خبر
644210
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن