كشاورزی و دامپروری

هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۳/۲۰| هشدار آبگرفتگی و سیلاب در برخی استان‌ها


سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب در برخی استان‌ها طی امروز و فردا از افزایش تدریجی دما در اکثر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۵ روز آینده آسمان صاف و آفتابی و جو پایداری در اکثر مناطق کشور حاکم است و روند کُند تدریجی افزایش دما طی دو روز آینده در بیشتر مناطق وجود دارد.

امروز در برخی مناطق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، بخش‌های و شمال غرب بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. طی امروز و فردا در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تا ۵ روز آینده در برخی مناطق نوار شرقی کشور و شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه زابل وزش باد شدید روی می‌دهد و در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک می‌شود.

طی ۲ روز آینده در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی نقاط احتمال خیزش گردوخاک و غبارآلود شدن هوا وجود دارد. همچنین طی سه روز آینده خلیج‌فارس و شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

به گزارش آرمان اقتصادی، حداکثر دمای هوای تهران امروز ۳۶ درجه پیش بینی شده و سرعت وزش باد جنوبی غربی ۱۳ تا ۲۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای تهران فردا جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ به ترتیب ۳۶ و ۲۷ درجه پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه موسمی و رشد ابرهای همرفتی بویژه در ساعات بعدازظهر

نوع مخاطره: رگبار، رعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گردوخاگ و با احتمال تگرگ در مناطق مستعد.

منطقه اثر:

پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ : جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شرق هرمزگان.

جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ : نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شرق هرمزگان.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌های و معابر، احتمال برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی.

توصیه: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و در چرای دام‌ها در مراتع مرتفع و تقویت سازه های موقتی.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
645559
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن