بین الملل

رستم قاسمی با بشار اسد دیدار کرد

بشار اسد و رستم قاسمی در دیدار با یکدیگر روابط تهران و دمشق به ویژه همکاری‌های اقتصادی را بررسی و بر ضرورت همکاری بخش‌های دولتی و خصوص دو کشور تاکید کردند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از صدا و سیما، وزیر راه و شهرسازی کشورمان با رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

رستم قاسمی که در راس هیاتی اقتصادی و سیاسی وارد دمشق شده، برنامه کاری خود را با دیدار با اسد آغاز کرده است.

قاسمی در بدو ورود به دمشق بر اراده دولت ایران برای توسعه روابط اقتصادی با سوریه و رسیدن به شراکت‌های واقعی اقتصادی تاکید کرد.

قاسمی قرار است با شماری از مقامات سوری ازجمله حسین عرنوس نخست وزیر، فیصل مقداد وزیر خارجه، سامر الخلیل وزیر اقتصاد، زهیر خزیم وزیر حمل و نقل، عصام هزیمه رئیس بانک مرکزی و سهیل عبد اللطیف وزیر کار و مسکن دیدار کند.

همچنین در این دیدار رئیس جمهور سوریه اجرای طرح‌های جدید اقتصادی به منظور تامین منافع راهبردی مشترک دو کشور را خواستار شد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بشار اسد در دیدار با وزیر راه و شهرسازی ایران افزود، اینگونه طرح ها، بخش‌های اقتصادی و بازارهای دو کشور را با یکدیگر متصل خواهد کرد.

اسد و رستم قاسمی در این دیدار روابط تهران و دمشق به ویژه همکاری‌های اقتصادی را بررسی و بر ضرورت همکاری بخش‌های دولتی و خصوص دو کشور تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است : رستم قاسمی بار دیگر بر مواضع اصولی و ثابت ایران در حمایت از استقامت مردم سوریه در جریان جنگ تروریستی تاکید کرد.

منبع

مهر

  کد خبر
693152

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا