ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

نحوه تعریف کردن رمز عبور برای مرورگرها

بسیاری از کاربران ممکن است از سیستم‌هایی اشتراکی با اعضای خانواده یا همکارانشان، استفاده کنند؛ در این شرایط راهکارهایی برای حفظ حریم خصوصی‌ وجود دارد؛ به طور مثال در داخل مرورگرها که برای وب گردی استفاده می‌شود، استفاده از گذرواژه کمک می‌کند تا افراد دیگر نتوانند به تاریخچه وب گردی فرد دسترسی پیدا کنند.

به گزارش آرمان اقتصادی، معمولاً این قابلیت گذرواژه به‌صورت پیش‌فرض روی مرورگرها تعریف‌ نشده است و شما می‌توانید از افزونه Browser Lock در مرورگرهای Chrome، Edge و Opera استفاده کنید.

بر این اساس برای نصب این افزونه می‌توان با مراجعه به مارکت مرورگر مثلاً Google Chrome، اسم افزونه را جست‌وجو و پس از یافتن افزونه، روی گزینه Add to Chrome کلیک و آن را نصب کرد. پس از نصب در اولین مرحله از شما می‌خواهد که گذرواژه تعریف کنید. بعد از تعریف پسورد یا گذرواژه مرورگر به صفحه تنظیمات هدایت می‌شوید یا اینکه می‌توانید در بالا سمت راست مرورگر، روی آیکون افزونه کلیک کنید و گزینه Change Settings را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات افزونه شوید.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی | جامع‌ترین رسانه اقتصادی 62378440 نحوه تعریف کردن رمز عبور برای مرورگرها

در این باره علی اصغر زارعی- کارشناس مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی- می‌گوید بهتر است کاربران حتماً آیکون گزینه Deep Security را برای امنیت بیشتر فعال کنند؛ در این صورت اگر رمز عبور اشتباه وارد کنند، تا سه دقیقه به‌صورت خودکار از ورود شما جلوگیری می‌کند و همچنین با فعال کردن قابلیت Password Recovery به شما این امکان رامی‌دهد که اگر پسوردتان را فراموش کردید بتوانید آن را بازیابی کنید.

 قابلیت بعدی Clear History است که با فعال کردن این قابلیت، بعد از وارد کردن سه بار گذرواژه اشتباه، به‌صورت خودکار تاریخچه وب گردی شما پاک می‌شود.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی | جامع‌ترین رسانه اقتصادی 62378456 نحوه تعریف کردن رمز عبور برای مرورگرها

بر این اساس، بعد از اعمال تنظیمات، برای قفل‌ کردن مرورگر، روی آیکون افزونه راست کلیک کرده و گزینه Lock Browser را انتخاب کنید؛ همین‌طور برای باز کردن مرورگر هم کافی هست رمز عبورتان را وارد کنید. نکته‌ای که وجود دارد این است درصورتی‌که یکسری تب بازشده روی مرورگرتان داشته باشید و آن را قفل کنید، بعد از باز کردن دوباره قفل مرورگر، ملاحظه می‌کنید که تمام تب‌ها همچنان باز هستند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
751462

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا