امور زیربناییراه و ساختمان

۵ فروند هواپیما، تاخیر پرواز معراج از فرودگاه نجف را پشتیبانی می‌کنند/ میانگین تاخیر پروازهای اربعین بالاتر از ۲ ساعت نبود

معاون سازمان هواپیمایی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای پشتیبانی پرواز لغو شده شرکت معراج در فرودگاه نجف اظهار داشت: ۵ فروند هواپیما از شرکت‌های ایران ایر، ایران‌ایرتور و ماهان برای پشتیبانی پروار معراج مسیر نجف- تهران در نظر گرفته‌ شده است.


حسن خوشخو در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اختلال برنامه پروازی شرکت هواپیمایی معراج در مسیر عراق- ایران که بهخ دنبال تاخیر چندین ساعته پرواز شماره ۴۸۰۲ روز گذشته ایجاد شد، اظهار داشت: با تاخیر در انجام پرواز روز گذشته هواپیمای ۶۰۰-۳۰۰ هواپیمایی معراج، برنامه پروازهای بعدی این شرکت در مسیر نجف- تهران دچار اختلال شده و از این رو پروازهای پشتیبان از طریق هواپیماهای سایر شرکت‌ها برای انتقال زائران از فرودگاه نجف در حال انجام است.

وی ادامه داد: یک فروند هواپیمای پشتیبان معراج در حال حاضر در فرودگاه نجف در حال سوار کردن زائران است. همچنین یک فروند هواپیمای شرکت ایران‌ایر تور هم تا کمتر از یک ساعت دیگر به فرودگاه نجف می‌رسد و همچنین یک فروند هواپیمای ایران‌ایر هم در حال حاضر در فرودگاه نجف در حال پذیرش زائران پروازهای قبلی معراج است.

معاون سازمان هواپیمایی با بیان اینکه برای پروازهای بعدی شرکت معراج در فرودگاه نجف هم هواپیمای پشتیبان و جایگزین در نظر گرفته‌ایم، گفت: تا پایان امروز ۵ پرواز معراج از فرودگاه نجف دچار اختلال می‌شوند از این رو برای مدیریت پروازهای بعد از ظهر این شرکت در مسیر نجف هم هواپیمای جایگزین در نظر گرفته‌ایم و پرواز بعد از ظهر شرکت معراج از فرودگاه نجف را شرکت ماهان انجام خواهد شد و پرواز بعدی آن را هم هواپیمایی ایران ایر پشتیبانی می‌کند.

خوشخو تاکید کرد: عملکرد ناوگان هوایی در انجام عملیات اربعین را باید با توجه به ظرفیت موجود سنجید و باید بپذیریم با ترافیک بسیار بالایی در مسیر ایران و عراق در بازه زمانی مواجه بودیم و به غیر از پرواز اخیر شرکت معراج، به طور متوسط تاخیر بالای ۲ ساعت در پروازهای اربعین نداشتیم.   ‌‌


انتهای پیام/

منبع

ایلنا

  کد خبر
751718

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا