امور زیربناییراه و ساختمان

سیمان و فولاد در بورس کالا با قیمت جهانی فروخته نمی‌شود/ افت‌های اخیر شاخص طبیعی است

رئیس سازمان بورس تاکید کرد: قیمت پایه فولاد هم بر اساس قیمت‌های گذشته و قیمت پایه تعیین می‌شود و از مدت‌های قبل قیمت فولاد با دلار محاسبه نمی‌شود و یک سال است که قیمت فولاد از دلار جدا شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،، مجید عشقی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا درباره اینکه چرا کالاهایی مانند سیمان و فولاد در بورس کالا با قیمت جهانی به دست مصرف‌کننده نهایی برای پروژه نهضت ملی مسکن که مخاطب نهایی آن قشر کم‌درآمد هستند، می‌رسد، گفت: سیمان با قیمت جهانی در بورس کالا عرضه نمی‌شود، قیمت پایه فولاد هم بر اساس قیمت‌های گذشته و قیمت پایه تعیین می‌شود و از مدت‌های قبل قیمت فولاد با دلار محاسبه نمی‌شود و یک سال است که قیمت فولاد از دلار جدا شده است. 

وی با بیان اینکه قیمت فولاد در بیش از یکسال گذشته، هم در تورم بخش مسکن و هم در تورم کلیه مصرف‌کننده بسیار پایین‌تر بوده است، اظهار داشت: قیمت فولاد به هیچ وجه نمی‌تواند عامل افزایش قیمت‌ها باشد. تورم آن کمتر از تورم عمومی بوده، چطور می‌تواند عامل افزایش قیمت باشد. البته مراقبت‌های لازم در حال انجام است و هر کمکی که بتوانیم برای تامین مصالح مورد نیاز طرح مسکن ملی انجام می‌دهیم.

منبع

ایلنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا