بیمهکسب و کار

مهم‌ترین نکات در خرید بیمه قسطی بدون نیاز به چک و سفته واقعی

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌نامه‌های اجباری است که تمام دارندگان وسایل نقلیه موتوری ملزم به خرید آن هستند. گاهی همین اجباری بودن خرید بیمه موجب بی‌توجهی در انتخاب شرکت بیمه و جزئیاتی می‌شود که در زمان پرداخت خسارت بسیار مهم و کاربردی هستند. نکاتی مانند سقف تعهدات، توانگری مالی، خرید قسطی یا نقدی، مدت زمان اعتبار و مواردی از این دست را در انتخاب بیمه شخص ثالث باید در نظر گرفت. به همین دلیل در ادامه این مقاله مهم‌ترین نکاتی که برای خرید بیمه شخص ثالث باید به آن‌ها توجه کنید را با شما در میان می‌گذاریم. همچنین چگونگی پرداخت اقساط در خرید بیمه قسطی بدون چک و سفته واقعی را نیز برای شما شرح می‌دهیم.

 

عوامل تاثیرگذار در خرید بیمه شخص ثالث قسطی و نقدی

برای خرید بیمه شخص ثالث قسطی بدون نیاز به چک و سفته و همچنین خرید بیمه نقدی لازم است به موارد زیر توجه کنید:

همچنین بخوانید
 • نوع پرداخت حق بیمه
 • توانگری مالی شرکت بیمه
 • سقف تعهدات شرکت بیمه
 • مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه
 • تعداد شعب شرکت بیمه
 • پشتیبانی و پاسخگویی شرکت بیمه
 • نحوه صدور و ارسال بیمه‌نامه
 • مشاوره تخصصی قبل از خرید بیمه شخص ثالث
 • دامنه گسترده انتخاب‌ها و امکان مقایسه شرکت‌های بیمه

 

اثرگذاری روش خرید بیمه شخص ثالث در انتخاب شرکت بیمه

 

خرید قسطی و نقدی بیمه از سامانه بیمه‌دات‌کام
خرید قسطی و نقدی بیمه از سامانه بیمه‌دات‌کام

بیمه شخص ثالث را می‌توان به صورت نقدی یا اقساطی خریداری نمود. برخی شرکت‌های بیمه، بیمه‌نامه شخص ثالث را به صورت قسطی و با دریافت سفته الکترونیکی یا چک به فروش می‌رسانند. بیمه‌دات‌کام امکان خرید بیمه شخص ثالث را بدون نیاز به ارائه چک و سفته واقعی در دسترس بیمه‌گزاران قرار داده است. در خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته، شما بعد از ثبت درخواست و پرداخت اولیه، اعتبارسنجی می‌شوید. در صورت تایید بیمه‌نامه شما صادر می‌شود و شما اقساط باقی مانده را در دو مرحله پرداخت می‌کنید. بنابراین روش خرید بیمه یکی از عوامل مهم در انتخاب شرکت بیمه شخص ثالث است.

 

توانگری مالی شرکت بیمه

 

توانگری مالی و تعداد شعب شرکت‌های بیمه در سامانه بیمه‌دات‌کام نمایش داده می‌شود.
توانگری مالی و تعداد شعب شرکت‌های بیمه در سامانه بیمه‌دات‌کام نمایش داده می‌شود.

از دیگر موارد مهمی که باید به آن توجه کنید میزان توانگری مالی شرکت‌های بیمه است. توانگری مالی شرکت‌های بیمه در ۵ سطح تعیین می‌شود که بالاترین میزان توانگری مالی مربوط به شرکت‌های سطح یک و کمترین میزان توانگری مالی مربوط به شرکت‌های سطح ۵ است.

 

سقف تعهدات مالی شرکت بیمه

 

تعیین سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث
تعیین سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث

سقف تعهدات مالی شرکت‌های بیمه براساس نرخ دیه در هر سال تعیین می‌شود و دارای دو مقدار حداقل ۳۰ میلیون تومان و حداکثر ۶۰۰ میلیون تومان است. بیمه‌گزاران در زمان خرید بیمه می‌توانند سقف تعهدات مالی بیمه‌نامه خود را تعیین نمایند. دقت داشته باشید که میزان تعهدات مالی انتخابی در زمان جبران خسارت اهمیت می‌یابد. به عبارتی اگر شما حداقل تعهدات مالی را خریداری کنید و در حادثه‌ای میزان خسارت بیش از ۳۰ میلیون باشد، باید خسارات مازاد بر تعهدات بیمه‌نامه را خودتان پرداخت نمایید.

 

مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه

احتمالا می‌پرسید بیمه کوتاه مدت چه تفاوتی با بیمه‌های یکساله دارد؟ باید بدانید که بیمه‌های کوتاه مدت و بلند مدت هیچ تفاوتی با هم ندارند. به عبارتی تمام خدمات و امکانات در بیمه‌های کوتاه مدت و بلند مدت مانند هم است و تنها تفاوت در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه است. البته خرید بیمه‌نامه بلند مدت برای بیمه‌گزاران از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است چرا که از تخفیفات و مزایای بیمه بلند مدت برخوردار می‌شوند.

 

تعداد شعب شرکت بیمه و واحدهای خسارت سیار

در زمان انتخاب بیمه شخص ثالث باید از تعداد شعب شرکت بیمه اطلاع داشته باشید. اهمیت تعداد شعب بیمه در زمان بروز حادثه برای دریافت خسارت و دسترسی بیمه‌گزار به شرکت بیمه اهمیت دارد. هر چه تعداد شعب یک بیمه بیشتر باشد، ارائه خدمات به بیمه‌گزاران راحت‌تر و بهتر خواهد بود. واحدهای خسارت سیار نیز یکی از مواردی است که در انتخاب بیمه شخص ثالث موثر هستند. برخورداری از واحد خسارت سیار موجب کاهش اتلاف وقت و هزینه می‌شود و دقت ثبت گزارش در حوادث را بالا می‌برد.

 

پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته شرکت‌های بیمه در تمام ایام هفته است. این موضوع موجب ارائه خدمات بهتر به بیمه‌گزاران می‌شود. از طرفی پاسخگویی و پشتیبانی فعال رضایتمندی مشتریان را نیز به ارمغان می‌آورد.

 

نحوه صدور و ارسال بیمه‌نامه

از دیگر موارد مهمی که در انتخاب شرکت بیمه باید به آن توجه کنید صدور سریع و ارسال بیمه‌نامه است. با خرید از بیمه دات کام، بیمه‌نامه شما در مدت زمانی کمتر از یک ساعت صادر و ظرف ۲۴ ساعت به دست شما می‌رسد. بیمه‌دات‌کام همچنین امکان ارسال رایگان بیمه‌نامه به آدرس دل‌خواه را در دسترس بیمه‌گزاران قرار داده است.

 

ارائه مشاوره تخصصی قبل از خرید بیمه شخص ثالث

برخورداری از مشاوره تخصصی قبل از خرید بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزاران کمک می‌کند تا با آگاهی کامل در مورد انتخاب شرکت بیمه، سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه‌نامه تصمیم بگیرند. بیمه‌دات‌کام امکان دسترسی به مشاوره رایگان را در اختیار تمامی مخاطبان قرار داده است.

 

دامنه گسترده انتخاب‌ها و امکان مقایسه شرکت‌های بیمه

با انتخاب بیمه‌دات‌کام شما می‌توانید به راحتی و در چند مرحله کوتاه و ساده استعلام بیمه شخص ثالث را دریافت کنید و به مقایسه شرکت‌های بیمه به صورت همزمان بپردازید. علاوه بر این با تعدد شرکت‌های بیمه در سامانه بیمه‌دات‌کام انتخاب برای بیمه گزاران راحت‌تر می‌شود.

 

خرید بیمه از بیمه‌دات‌‌‌کام و برخورداری از مزایای بی‌شمار

برای کسب اطلاعات در خصوص تمام شرکت بیمه‌ها و مقایسه آنها، به یک میانبر و موتورجستجوی قدرتمند نیاز است تا با دریافت داده‌های لحظه ای کاربران، در صدم ثانیه، شرکت‌های بیمه متناسب با شرایط آن فرد را نمایش دهد. در این صورت، خرید کاربر با تضمین بهترین قیمت و خدمات همراه خواهد بود. از طرفی تهیه بیمه اقساطی بدون چک و سفته واقعی ، به عنوان یک ارزش افزوده در چنین پلتفرم هایی میتواند، شرایط استفاده از خدمات بیمه خودرویی را برای تمامی اقشار جامعه را فراهم ‌کند.

 

نگو فرقی نمی کنه! از کدوم سایت بیمه ثالث رو بگیری

خرید بیمه از بیمه‌دات‌کام علاوه بر امکان خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته واقعی شما را از مزایایی که در این مقاله ذکر کردیم هم برخوردار می‌کند. در این مقاله تمام نکاتی که در زمان انتخاب شرکت بیمه و بیمه شخص ثالث باید به آن توجه کنید را مطرح نمودیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود و در انتخاب بیمه شخص ثالث با آگاهی بیشتری اقدام نمایید.

 

همچنین بخوانید

‫۳ دیدگاه ها

 1. سلام. خرید قسطی بیمه واقعا یکی از موضوعاتیه که برای مردم کارامده. این روزها هر کیو می بینی درگیر شرایط بد مالیشه. اینکه بیمه دات کام امکان خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته رو در دسترس افراد قرار داده نشون میده خیلی به فکر اوضاع و مخاطباشه بنظرم.

 2. مشاوره تخصصی فقط برای مشتریای بیمه دات کامه یا همه می تونن زنگ بزنن و سوالاشونو بپرسن؟ یعنی باید بعدش حتما خرید کنیم یا کلا یکی از خدمات رایگان بیمه دات کام مشاوره رایگانه؟

 3. برای انتخاب بین دوتا شرکت بیمه که توانگری مالیشون مثل همه باید بریم رضایت مشتری رو ازشون ببینیم؟ به بیمه دات کام زنگ بزنیم راهنمایی می کنه چی به چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا