کسب و کار

بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب

لازمه نرم افزار حسابداری

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای همه مشاغل و کسب و کارها با حوزه‌های کاری مختلف، پرداختن به امور مالی و حسابداری است. به همین دلیل استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری می‌تواند به طریق قابل توجهی در رسیدگی و انجام امور مالی را برای حسابداران و واحد مالی سهل نماید. خوشبختانه، در حال حاضر انواع نرم‌افزارهای حسابداری با مشخصات و ویژگی‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند که به شما این امکان را می‌دهند که با توجه به نیازها و نوع حوزه‌ی کاری خود، نرم‌افزار مناسب را انتخاب نمایید. با این وجود، نکته‌ای که برای انتخاب بهترین نرم‌افزار حسابداری اهمیت دارد، بررسی ویژگی‌های کلیدی این نرم‌افزارها می‌باشد. در این مقاله، به بررسی ویژگی‌های یک نرم‌افزار حسابداری حرفه‌ای و با کیفیت می ‌پردازیم.

نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری، یک ابزار عالی و کاربردی است که امکان ثبت و مدیریت داده‌های مرتبط با امور مالی و حسابداری را در قالب ماژول‌های تابعی، از جمله حساب‌های دریافتنی و پرداختنی، برای کاربران فراهم می‌کند. با پیشرفت تکنولوژی، نرم افزار حسابداری تحت وب به عنوان یک جایگزین موثر به نرم افزارهای سنتی ظاهر شده است. این نرم افزار، یک راهکار قابل اعتماد و بسیار کاربردی برای برقراری ارتباط بین مشتریان و صاحبان مشاغل است که به هر دو طرف کمک می‌کند تا دید کاملی نسبت به داده‌های حسابداری داشته باشند. استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب به مدیران و کارمندان مالی این امکان را می‌دهد تا بهبود در امور مالی و حسابداری خود را تجربه کرده و با چالش‌های مدیریتی روزمره به صورت آسانتر برخورد کنند. با این نرم افزار، دسترسی به اطلاعات حسابداری از هر نقطه‌ای که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد، امکان‌پذیر می‌شود. همچنین، تماشا و مدیریت اطلاعات حسابداری از طریق مرورگر وب به راحتی انجام می شود.

همچنین بخوانید

ویژگی های نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری تحت وب نیز به کاربران که همان حسابداران و مدیران مالی هستند، امکان و اجازه می دهد تا کسب و کارها به جای انجام امور مالی و حسابداری به صورت دستی و سنتی،از نرم افزار استفاده کنند. در واقع مجهز شدن نرم افزار حسابداری تحت وب به ویژگی هایی که در ادامه به بررسی و معرفی آن ها می پردازیم، سبب شده که حسابداران و مدیران شرکت ها و سازمان های مختلف استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب را به سایر روش های دسترسی ترجیح دهند. از جمله مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری تحت وب می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 • امکان دسترسی داشتن به نرم افزار در هر زمان و مکان

یکی از بهترین مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب این است که در هر زمان و مکان که بخواهید می توانید از نرم افزار استفاده کنید. در واقع با این ویژگی در صورتی که نیاز به اعمال تغییرات در داده های حسابداری باشد، نیازی به حضور در محل کار نیست. بلکه مدیران بخش مالی و حسابداری بر حسب نیاز و دسترسی که دارند، می توانند وظایف خود را انجام دهند.

 • افزایش امنیت داده های ورودی در نرم افزار

ایجاد راهکاری که باعث افزایش امنیت داده های مالی و حسابداری شود، اهمیت زیادی دارد. چون داده ها و اطلاعات مالی به عنوان یک سرمایه و رازهای مهم یک شرکت یا سازمان تلقی می شود. به همین دلیل می توان گفت استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب کمک می کند که با استفاده از ماژول های اختصاصی موجود در آن،امنیت داده هاافزایش یابد.

 • فراهم کردن امکان پرداختن به امور مالی به صورت دورکاری برای بخش مالی و حسابداری

همان طور که در پاراگراف های بالاتر ذکر شد، وجود یک نرم افزار حسابداری تحت وب به مدیران مالی و حسابداران کمک می کند که در هر زمان و مکان به نرم افزار و داده ها واطلاعات آن دسترسی داشته باشند. با این ویژگی امکان رسیدگی و انجام امور مالی به صورت دورکاری نیز وجود دارد.

 • هزینه نگهداری کمتر و بهتر

نرم افزارهای حسابداری تحت وب به صورتی طراحی می شوند که به ماژول های تخصصی مجهز شده اند. بنابراین نگهداری از نرم افزارهای تحت وب در مقایسه با نرم افزارهای ساده یا سایر روش های معمول آسان تر باشد.

 • دارای سرعت پردازش بالاتر در مقایسه با روش های سنتی و قدیمی قبلی

ثبت و ذخیره کردن داده ها و اطلاعات مالی به صورت دستی و با روش های سنتی و قدیمی نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری دارد. به همین دلیل احتمال بروز خطا در وارد کردن اطلاعات و داده ها تقریبا به صفر می رسد.از طرفی در صورتی که داده ها نیاز به پردازش های تخصصی بر اساس فرمول های خاصی را داشته باشند، پردازش با سرعت بالاتری انجام می شود.

 • امکان متصل کردن نرم افزار حسابداری به سایر نرم افزارهای دیگر

با توجه به این که برای استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب لازم است از مرورگر استفاده شود، در صورت نیاز می توان سایر نرم افزارهای دیگر را به نرم افزار حسابداری تحت وب متصل کرد. با این کار امکان به اشتراک گذاری و محدود کردن دسترسی به داده های مختلف بین بخش های مختلف یک شرکت نیز آسان تر می شود.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر نیز به صورت کامل ذکر و بیان شد، نرم افزار حسابداری تحت وب ویژگی های منحصر به فرد و بسیار مطلوبی دارد که باعث می شود سایر شرکت ها استفاده از این نرم افزار را به نرم افزارهای قبلی و روش های سنتی ترجیح دهند. علاوه بر این، این نرم افزار مزایای قابل توجه و مهم دیگری نیز دارد. شرکت کاربرد کامپیوتر انواع نرم افزارهای حسابداری از جمله نرم افزارهای تحت وب را طراحی می کند که مزایای مهم و بسیار مطلوبی دارند. از جمله مهم ترین مزایای آن شامل موارد زیر است:

 • امکان پشتیبان گیری از اطلاعات

در نرم افزارهای حسابداری تحت ویندوز، برای پشتیبان گیری از اطلاعات و داده های مالی به صورت دستی می توان اقدام کرد. اما در نرم افزار حسابداری تحت وب، پشتیبان گیری از اطلاعات و داده های مالی به صورت خودکار انجام می شود. به همین دلیل حتی اگر فراموش کنید که پشتیبان گیری کرده و داده ها را مورد بررسی قرار دهید، با مشکلی مواجه نخواهید شد.

 • صرفه جویی در هزینه ها

برای نصب نرم افزار حسابداری تحت وب و پیاده سازی آن نیازی به استفاده از تجهیزات اضافه نیست. برای همین نیاز هزینه های مختلف از جمله خرید تجهیزات،ایجاد مکان زیاد برای نصب سیستم، استخدام کارشناس، نصب شبکه محلی و … به صورت کامل حذف می شود.

 • بروزرسانی اتوماتیک نرم افزار

با توجه به این که برای استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب،از اینترنت و مرورگر استفاده می شود؛ بروزرسانی شدن آن نیز به صورت خودکار و با سرعت بالایی انجام می شود.

 • عدم نیاز به تجهیزات یا وسایل خاص برای نصب کردن

استفاده از نرم افزار حسابداری به صورت آنلاین و با استفاده از مرورگر انجام می شود. به همین دلیل برای نصب و استفاده و راه اندازی آن نیازی به تجهیزات خاصی نیست. بدین صورت که کاربران کافی است برای استفاده از آن به اینترنت دسترسی داشته باشند.

امکانات تخصصی نرم افزار حسابداری تحت وب شرکت کاربرد کامپیوتر

علاوه بر ویژگی ها و مشخصات ذکر شده در مورد نرم افزار حسابداری تحت وب، این نرم افزار امکانات منحصر به فردی دارد که صرفا در نرم افزار حسابداری تحت وب کاربرد کامپیوتر دیده می شود.از جمله امکانات اختصاصی و مهم این نرم افزار می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 1. عدم نیاز به نصب نرم‌ افزار روی سیستم کاربر
 2. امکان تعریف حساب ها به صورت آنلاین
 3. امکان تعریف مراکز هزینه و ارتباط ردیف سند به مرکز هزینه مجزا
 4. امکان تعریف پروژه ها و ارتباط ردیف سند به پروژه ها مجزا
 5. قابلیت معرفی ارز
 6. امکان ثبت سند حسابداری به صورت آنلاین
 7. امکان تغییر وضعیت اسناد حسابداری
 8. امکان کپی از سند حسابداری و انتقال به سند جدید
 9. امکان خروجی سند حسابداری به نرم افزارهای دیگر مانند PDF، ­Word، و Excel .
 10. امکان طراحی فرم چاپ دلخواه
 11. امکان ثبت کردن چک های دریافتی و پرداختی به صورت آنلاین
 12. ارائه گزارشات مالی برای مانده حساب مشتریان

خرید بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب از شرکت کاربرد کامپیوتر

تا کنون، در این مقاله به اهمیت و مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری تحت وب پرداخته‌ایم. یک نکته حائز اهمیت که برای انتخاب نرم‌افزار لازم است به آن توجه شود، خرید آن از یک شرکت با تجربه و اعتبار در این زمینه است. شرکت کاربرد کامپیوتر به منظور ارتقاء رضایت مشتریان، انواع نرم‌افزارهای حسابداری مناسب برای انواع حوزه‌های کسب و کار را طراحی و ارائه می‌دهد. به همین دلیل، با در نظر گرفتن نیازها و حوزه کاری خود، می‌توانید به راحتی بهترین نرم‌افزار متناسب را انتخاب کنید. این اقدام به شما امکان می‌دهد تا به بهبود و رسیدگی به امور مالی شرکت  خود بپردازید و از مزایای ذکر شده بهره‌مند شوید.

همچنین بخوانید

یک دیدگاه

 1. با درود، ممنون از مطلب خوبتون، دیدگاه من نسبتب ه بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب بی شک قیاس و ابرآست – نرم افزار حسابداری آنلاین ابرآ و نرم افزار حسابداری تحت وب رو حتما بررسی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا