انرژی

امضای قرارداد تأمین مالی ۱۱۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و ارتقاء بهره‌وری برق

قرارداد تأمین مالی برای احداث و بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و ۱۰۰ مگاوات بهره‌وری انرژی برق بین وزارت اقتصاد و دارایی و ساتبا امضا شد.

به گزارش آرمان اقتصادی، در حاشیه دومین روز سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق، تفاهم‌نامه تأمین مالی برای احداث و بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و ۱۰۰ مگاوات بهره‌وری انرژی برق به امضا رسید.

یزدان رضایی- معاون برنامه‌ریزی وزیر نیرو در این باره اظهار کرد: امضای این تفاهم‌نامه با استفاده از ظرفیت صندوق پیشرفت و عدالت و اعتبارات اشتغالزایی تبصره ۱۸ در قوانین بودجه سنوات قبل است، این قرارداد سه ساله بین وزارت اقتصاد و دارایی و ساتبا ظرفیتی برای ارائه تسهیلات ارزان برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این راستا، تصریح کرد: با هماهنگی و تعامل خوب وزارت اقتصاد و تعاون، امسال این ظرفیت ایجاد شد که بخش مهم بهره‌وری در مصرف برق و سوخت از این فضا استفاده کند.

به گفته رضایی این اقدام در کنار شش روش دیگری که دولت سیزدهم برای سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به کار برده، تأثیر بسزایی در توسعه جهادی انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی در کشور خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا