اقتصاد کلان

بانک تجارت آبی‌پوش می‌شود؟

به دنبال تایید مذاکره با باشگاه پرسپولیس از سوی بانک ملت، امروز بانک تجارت نیز در نامه‌ای به سازمان بورس، مذاکره با استقلال را تایید کرد اما نوشت که تا کنون تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.

به گزارش آرمان اقتصادی، پس از آنکه بانک ملت مذاکره با پرسپولیس برای تحصیل سهام این باشگاه را تایید کرد، امروز نیز بانک تجارت به موضوع مذاکره با استقلال مهر تایید زد.

با این حال موضوع واگذاری ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بانک‌های ملت و تجارت هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

دو بانک مذکور اگرچه مذاکره با سرخابی‌ها برای تحصیل سهامشان را تایید کرده اما اعلام کردند هنوز تصمیمی در این خصوص اخذ نشده است.

چهار روز قبل بانک ملت در نامه‌ای خطاب به رییس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرد که درخصوص واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس مذاکراتی با چند بانک از جمله بانک ملت انجام گرفته و در صورت رخداد بااهمیت متعاقبا اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.

امروز نیز در نامه‌ای منسوب به مجید دارابی – معاون بانک تجارت – که شباهت زیادی به نامه بانک ملت دارد خطاب به رییس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس آمده است: «درخصوص تحصیل سهام باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال توسط بانک تجارت به استحضار می‌رساند مذاکراتی در این زمینه با تعدادی از بانکهای کشور از جمله بانک تجارت صورت گرفته لیکن با در نظر گرفتن الزامات قانونی و مقرراتی تا کنون تصمیمی اتخاذ نشده است.

بدیهی است در صورت وقوع رویداد بااهمیت، مراتب متعاقبا به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید».

بانک تجارت آبی‌پوش می‌شود؟

از طرف دیگر با توجه به منع بنگاه‌داری بانک‌ها و تجارب ناموفق واگذاری شرکت‌های دولتی به بانک‌ها انتقاداتی نسبت به واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بانک‌ها مطرح شده است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا