امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

اقدامات دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت‌های مغفول

وزیر جهادکشاورزی تحقق برنامه توسعه کشاورزی را در بکارگیری فناوری‌های نو دانست و رویکرد وزارت جهاد کشاورزی را نگاه تحولی در استفاده از ظرفیت‌های مغفول بر پایه اقدامات دانش‌بنیان‌ معرفی کرد.

همچنین بخوانید

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی در جریان بازدید از نمایشگاه آبادایران، دستاوردهای دانش‌بنیان نخبگان را عامل حرکت رو به جلوی کشور در گذر از موانع و مشکلات خواند و گفت: نخبگان و دانش و فناوری‌های تولیدی آنان عامل پیشران برنامه‌های توسعه‌ای هستند.

وی با تاکید بر عزم وزارت جهاد کشاورزی در بکارگیری دانش‌بنیان‌ها در جهش تولید افزود: در جهت‌گیری و رویکردهای جدید وزارت جهاد کشاورزی که با نگاه تحولی به استفاده از ظرفیت‌های مغفول و جبران خلاءها متمرکز شده است، دانش‌بنیان‌ها، نقش اساسی دارند.

نیکبخت ضمن اشاره به اولویت‌های سیاست‌گذاری در دولت تصریح کرد: در حوزه تولید در حوزه‌هایی که بخش خصوصی و شرکت دانش‌بنیان حضور دارند و اعلام آمادگی کرده‌اند، بخش دولتی مجاز به رقابت با شرکت‌ها نیستند و صرفاً باید نقش حمایتی داشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی موظف به حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان در سه مرحله تولید دانش، انتقال دانش و بکارگیری و مصرف است.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا