اقتصاد کلان

اصناف و پزشکان در هر لحظه و موقعیتی پای کار بودند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون شاهد بودیم که اصناف و پزشکان در هر لحظه و موقعیتی پای کار بودند و برای اینکه بخواهیم سرمایه‌های اجتماعی را افزایش دهیم می بایست در این زمینه فکر و برنامه ریزی کرد.

سید محمد جمالیان ۱۴ تیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگرچه یکی از برکات مالیات این است که از تورم جلوگیری می کند اما در استان مرکزی مالیاتی که اصناف و پزشکان پرداخت می کنند نسبت به استان های همجوار بیشتر است و برخی سختگیری ها باعث بی‌انگیزگی و مهاجرت از استان شده است.

همچنین بخوانید

وی تاکید کرد: استفاده از شیوه‌های مختلف اطلاع رسانی در خصوص چگونگی مصرف مالیات از جمله ارائه گزارش مکتوب از سوی نظام مالیاتی به مردم باعث افزایش آگاهی آنها در این زمینه خواهد شد که مردم بدانند مالیات گرفته شده از آنها در جهت بازسازی شهر و آسفالت کردن خیابان یا به طور مثال خرید اتوبوس های برقی مصرف می‌شود.

جمالیان افزود: ضمن اینکه از اهمیت کار عوامل مربوطه باخبر هستیم، اما لازم است که نگاه اجتماعی به قشر اصناف داشته باشیم، چرا که اصناف گله‌مند از میزان پرداخت مالیات هستند.

وی اضافه کرد: در استان مرکزی مالیاتی که اصناف و پزشکان پرداخت می کنند نسبت به استان های همجوار بیشتر است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس تصریح کرد: آلودگی یکی از مسائلی است که مردم در آن گله‌مند هستند اما تاکنون گزارشی مبنی بر  مصرف مالیات در راستای رفع آلودگی هوا ارائه نشده است.

انتهای پیام 

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا