صنعت، معدن، تجارت

ثبت سفارش خودروهای وارداتی برای جانبازان آغاز شد

سایت سازمان توسعه تجارت از امروز برای جانبازانی که پیش‌تر اقدام به ثبت‌ درخواست برای خودروهای وارداتی کرده بودند، فعال خواهد شد.

به گزارش آرمان اقتصادی، سامانه ثبت سفارش خودروی جانبازان امروز (یکشنبه ۱۷ تیر ماه) صرفاً برای جانبازانی که پیش از این در سامانه جامع تجارت، درخواست خود را برای واردات خودرو به صورت شخصی اعلام و ثبت کرده بودند، بازگشایی خواهد شد تا ثبت سفارش خودرویی خود را انجام دهند.

ضمناً در ارتباط با مشمولینی که از طریق شرکت‌های واردکننده مورد تأیید وزارت صمت اقدام به ثبت نام و انتخاب خودرو کرده‌اند نیز پس از اعلام رسمی از سوی آن وزارت‌خانه متعاقباً اطلاعیه‌های لازم صادر خواهد بود.

فرآیند ثبت سفارش

شروع فرآیند ثبت سفارش در عملیات تجارت خارجی، نیازمند «ثبت پرونده جدید» و اطلاعات مرتبط با آن در سامانه جامع تجارت است.

جهت ثبت پرونده، پس از ثبت نام و ورود به سامانه جامع تجارت و انتخاب نقش «ایثارگر حقیقی» از بخش سمت راست «عملیات تجارت خارجی» و «مدیریت پرونده ثبت سفارش» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه «مدیریت پرونده‌ها» باز می‌شود.

پس از تشکیل پرونده و ثبت اطلاعات لازم، ضروری است که متقاضیان موارد مربوط به موضوع گمرک و حمل‌ونقل را تکمیل کنند. سپس به ترتیب موارد مربوط به موضوعات مالی و بانکی را با ثبت مبلغ کل پیش‌فاکتور نهایی کنند.

در گام چهارم، متقاضی بایستی با انتخاب گزینه «افزودن کالا»، شماره تعرفه خودروی مورد نظر خود را جست‌وجو کرده و آن را ثبت کنند. (فهرست شماره تعرفه‌های خودروهای جانبازان در وب‌سایت مذکور موجود است.)

آغاز ثبت سفارش خودروهای وارداتی برای جانبازان از امروز

پس از جست‌وجوی شماره تعرفه، لازم است وضعیت نمایندگی را (خودروی جانباران- مصوبه مورخه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ هیأت وزیران) انتخاب کنند.

در گام پنجم بایستی در بخش مربوط به مستندات پرونده، نسبت به بارگذاری مستنداتی همچون تصویر پیش‌فاکتور و قرارداد، اقدام کنند؛ سپس در بخش مربوط به حالت جدید پرونده، گزینه ثبت را انتخاب کنند تا وضعیت پرونده به حالت «جدید» تغییر پیدا کند. در این حالت صفحه مربوط به پرونده، بسته شده و لازم است ادامه فرآیند و پیگیری پرونده را مجدد از منوی «عملیات خارجی» دنبال کنند.

در نهایت پس از طی مراحلِ تکمیل مراحل پیش‌نویس، وضعیت جدید، استعلام ضوابط و استعلام وضعیت، کار ثبت سفارش خود را تکمیل کنند. در گزینه مربوط به «مشاهده آخرین وضعیت درخواست» می‌توانند، درخواست ثبت شده خود را مشاهده کنند.

در گام دهم، درخواست مجوز نمایش داده شده و سپس، وضعیت ثبت‌نام به حالت «وضعیت منتظر مجوز» در خواهد آمد که موارد مربوط به رد یا تأیید آن، انجام خواهد شد.

چنانچه موارد ثبت شده و اطلاعات نقصی نداشته باشد، مجوز تأیید و فرآیند وارد مرحله «آماده ثبت سفارش» خواهد شد.

لازم به اشاره است که زمان ثبت سفارش به صورت شخصی از امروز (یکشنبه ۱۷ تیر ماه) از طریق سامانه جامع تجارت ایران به آدرس اینترنتی www.ntsw.ir صورت خواهد پذیرفت.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا