اقتصاد کلان

رییس سازمان خصوصی‌سازی افشاگری کرد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور گفت: برخی دولتی‌ها و وزیران منافعشان با خصوصی‌سازی به خطر می‌افتد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، پوری حسینی شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی بیشترین مقاومت برای اجرای قانون اصل ۴۴ را متوجه مدیران دولتی و برخی وزیران دانست که منافع و موقعیتشان را در خطر می‌بینند.

پوری حسینی افزود: اگر پای حرف مخالفان اجرای اصل ۴۴ بنشینیم با این جمله مواجه می‌شویم؛ ما می‌خواهیم این واگذاری به هر قیمتی که شده انجام نشود.

همچنین بخوانید

او ادامه داد: برخی مدیران و مسئولان و حتی معاونان محلی دولتی برای اجرایی نشدن اصل ۴۴ شام می‌دهند و اقدام به استخدام نیرو برای شرکت‌های دولتی‌ای که در لیست واگذاری قرار دارند، می‌کنند.

پوری حسینی گفت: اگر لازم باشد، نام کسانی را که با خصوصی سازی مخالفند، می‌بریم اما هنوز الزامی برای این کار وجود ندارد و اگر اسمی هم برده شود دردی دوا نمی‌شود.

وی افزود: کسانی که حاضر نیستند حقوق معلوم و امن خود را با حقوق پرریسک و مشروط عوض کنند و به‌سمت خصوصی سازی بروند در دوساله گذشته سبب شده‌اند تا عرضه‌های بیش از ۴۰هزار میلیارد تومانی ما فقط چهارهزار میلیارد تومان خروجی داشته و به فروش برسد.

پوری حسینی به لزوم توانمندسازی بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید برای جلوگیری از ورود شبه‌دولتی‌ها به مزایده‌های خصوصی سازی تمهیداتی را طرح‌ریزی کرده است تا از حضور ممیزی‌های دولتی در مزایده‌ها جلوگیری شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به عزم جدی دولت برای واگذاری تمام شرکت‌های گروه یک و دو که تا به حال خصوصی نشده‌اند اشاره کرد و گفت: با وجود مخالفت‌هایی که پیش روی این کار است سعی می‌کنیم تا بخش اعظم این وظیفه مهم به سرانجام برسد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا