بین الملل

هر نهاد آمریکا از تعطیلی دولت چقدر آسیب خواهد دید؟

با به تصویب نرسیدن لایحه متمم بودجه، دولت فدرال آمریکا رسما تعطیل شد. اما هر کدام از نهادهای آمریکا تا چه میزان از کارکنان خود را نگاه می‌دارند و کدام سازمان‌ها کاملا تعطیل خواهند شد؟

به گزارش آرمان اقتصادی، خبرگزاری رویترز در گزارشی تبعات تعطیلی دولت ترامپ در دستگاههای مختلف دولتی را مورد بررسی قرار داد.  با به تصویب نرسیدن لایحه متمم بودجه در ضرب‌العجل تعیین شده، دولت فدرال آمریکا رسما تعطیل شد.

اما هر کدام از نهادهای آمریکا تا چه میزان از کارکنان خود را نگاه می‌دارند و کدام سازمان‌ها کاملا تعطیل خواهند شد؟

همچنین بخوانید

ارتش: اداره دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که تعطیلی دولت فدرال بر جنگ ارتش آمریکا در افغانستان و فعالیت‌هایش بر علیه نظامیان اسلامی در عراق و سوریه تاثیری نمی‌گذارد. تمام ۱.۳ میلیون پرسنل نظامی فعال، همچنان در وضعیت نرمال باقی خواهند ماند. پرسنل اداری در فعالیت‌های غیر ضروری باید به مرخصی اجباری بدون حقوق بروند. وزیر دفاع، جیم متیس گفت: ادامه‌دار شدن عدم تامین بودجه باعث خواهد شد تا کشتی‌ها بدون دریافت خدمات تعمیر و نگهداری رهسپار ماموریت شوند و هواپیماها هم زمین‌گیر شوند.

دادگستری: اداره دادگستری آمریکا کارکنان ضروری بسیاری دارد. تحت شرایط تعطیلی دولت فدرال، حدود ۹۵هزار نفر از ۱۱۵هزار کارمند این اداره به کار خود ادامه خواهند داد.

نظارت مالی: کمیسیون اوراق و سهام آمریکا، هزینه خود را به وسیله جمع‌آوری کارمزد از صنایع مالی تامین می‌کند اما بودجه آن با کنگره آمریکا تامین می‌شود. در گذشته گفته شده  است که در شرایط تعطیلی دولت فدرال، این سازمان قادر خواهد بود موقتا به کار خود ادامه دهد. اما در صورتی که تصویب بودجه جدید توسط کنگره چند هفته طول بکشد، مجبور است تا کارکنان خود را به مرخصی اجباری بفرستد.

این درحالی است که کمیسیون تجارت پیش‌خرید کالا مجبور است فورا ۹۵ درصد از کارکنان خود را به مرخصی اجباری بفرستد. سخنگوی سازمان اعلام کرد که این سازمان در شرایط اضطراری بازارهای مالی ممکن است کارکنان اضافی‌ای را به کار فرا بخواند.

کاخ سفید: دولت ترامپ روز جمعه اعلام کرد که  بیش از ۱۰۰۰ نفر از ۱۷۵۰ کارمند کاخ سفید مجبورند به مرخصی اجباری بروند. رییس‌جمهور برای انجام وظایف اساسی خود از حمایت لازم برخوردار خواهد بود که این شامل کارکنان مورد نیاز برای رفتن به سفر برنامه‌ریزی شده به دائوس سوییس برای شرکت در اجلاس اقتصاد جهان، خواهد بود.

پارک‌های ملی: دولت ترامپ در نظر دارد با حفظ رنجرها و نگهبان‌های امنیتی، پارک‌های ملی را باز نگاه دارد. در سال ۲۰۱۳ پارک‌ها تعطیل شد و در نتیجه آنها، روزانه ۷۵۰ هزار بازدیدکننده خود را از دست  دادند.

اداره خدمات پارک‌های ملی تخمین زده‌ است که تعطیلی دولت منجر به از دست‌ رفتن درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری از بازدیدکنندگان از پارک‌ها و موزه‌ها خواهد شد.

مناطق توریستی واشنگتن: در سال ۲۰۱۳ مکان‌های توریستی مشهور مانند اسمیتسونیان، یادبود لینکولن، کتابخانه کنگره و آرشیوهای ملی، تعطیل شدند. مقامات می‌گویند که دولت ترامپ در نظر ندارد این‌بار یادبودهای فضای باز را تعطیل کند. اسمیتسونیان اعلام کرده است که موزه آن در هفته اول می‌تواند باز باشد.

اداره مالیات: طبق اعلام دفتر برنامه و بودجه، اداره خدمات درآمد داخلی، در سال ۲۰۱۳ تا ۹۰ درصد از کارکنان خود را به مرخصی اجباری فرستاد. در نتیجه بیش از ۴ میلیارد دلار از درآمدهای مالیاتی با تاخیر مواجه شد.

اداره پست: از آنجایی‌که خدمات روزمره پستی آمریکا با هیچ درآمد مالیاتی‌ای تامین نمی‌شود، این سازمان می‌تواند به فعالیت خود به صورت نرمال ادامه دهد.

خدمات سفر: در سال ۲۰۱۳ تعطیلی دولت تاثیر بزرگی بر خدمات سفرهای هوایی و ریلی نگذاشت چرا که افسران امنیتی و کنترل ترافیک هوایی سر کار خود باقی ماندند. انجام خدمات پردازش پاسپورت با کمی تاخیر انجام شد.

دادگاه ها: دفتر اداره دادگاه‌های آمریکا اعلام کرد که دادگاه‌های فدرال شامل دادگاه عالی، می‌توانند بدون دریافت بودجه اضافی حدود ۳ هفته به فعالیت نرمال خود ادامه دهند.

تکمیل می‌شود…

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا