بورسبورس اوراق

عرضه «خچرخش» توسط «خاور»

 

شرکت ایران خودور دیزل در نظر دارد بیش از ۵۰ درصد از سهام شرکت چرخشگر را از طریق مزایده عمومی در سازمان بورس اوراق بهادار واگذار کند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، روز جاری شرکت ایران خودرو دیزل در راستای کاهش تصدی‌گری این شرکت و مشارکت بیشتر بخش خصوصی طی آگهی آمادگی خود برای واگذاری بخشی از سهام شرکت چخرخشگر را از طریق بورس تهران اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است، «خاور» قصد دارد طی مزایده عمومی از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار، ۵۰.۲۵ درصد از سهام معادل ۴۷۸.۳۸۸.۳۷۴ سهم از «خچرخش» را به ارزش پایه هر سهم ۲۷۸۷ ریال به صورت نقد و اقساط واگذار کند. همچنین گفتنی است ارزش پایه کل سهام قابل معامله بالغ بر ۱۳۳ میلیارد تومان است. این درحالیست که هر سهم «خچرخش»، ۱۶۴۱ ریال در بازار دوم بورس تهران معامله می‌شود. شرکت چخشگر تولید کننده انواع گیربکس و جعبه فرمان است که در حال حاضر شرکت ایران خودرو دیزل ۵۸.۱۶ درصد از سهام این شرکت را در زیرمجموعه خود دارد.

در شرایط این مزایده آمده است:

۱-    زمان برگزاری مزایده حداقل طی ۱۰ روز آینده و از طریق سازمان بورس اعلام خواهد شد.

۲-    قیمت فوق، قیمت پایه هر سهم می‌باشد و بدیهی است‌ بالاترین قیمت ثبت شده در سامانه معاملات با اعلام سازمان بورس مبنای ثمن معامله قرار می‌گیرد.

 

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
124828
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

1 دیدگاه در “عرضه «خچرخش» توسط «خاور»”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن