بانکبانک و بیمه

بانک مرکزی ایران به عنوان رییس دوره‌ای هیأت خدمات مالی اسلامی انتخاب شد

بانک مرکزی در چهاردهمین مجمع عمومی سالیانه هیأت خدمات مالی اسلامی ( IFSB ) به عنوان رییس دوره‌ای آن سازمان در سال ۲۰۱۷ میلادی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، اجلاس آتی مجمع عمومی هیأت خدمات مالی اسلامی در سال ۲۰۱۷ به میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کشورمان برگزار خواهد شد، همچنین در جلسه شورای عالی آن سازمان نیز که در حکم هیأت مدیره محسوب می‌شود، قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب‌رییس شورا حضور داشت و عملکرد سازمان در سال گذشته، برنامه‌ها و بودجه پیشنهادی برای سال ۲۰۱۷، راهبردهای تأمین مالی و سازو کار تعیین دبیرکل جدید آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در حاشیه این اجلاس، نشست‌های تخصصی با موضوعاتی چون «توسعه بازار سرمایه اسلامی از طریق صکوک»، «حقوق مشتری در تأمین مالی اسلامی» و « ثبات مالی و سیاست‌گذاری» برگزار شد و سخنرانان،‌ آخرین یافته‌ها و نتایج بررسی‌های خود را ارایه کردند.

هیأت خدمات مالی اسلامی، مرجع بین‌المللی استاندارد‌گذار است که در سال ۲۰۰۲ میلادی تأسیس شده و در زمینه تنظیم و تدوین مقررات و استانداردهای ناظر بر صنعت مالی اسلامی مشتمل بر بانکداری، بازار سرمایه و بیمه فعالیت دارد.
در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی هیأت خدمات مالی اسلامی و چهاردهمین مجمع سالیانه آن سازمان که در روز دوازدهم آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی برابر با بیست و چهارم فروردین‌ماه سال جاری به میزبانی بانک مرکزی مصر در شهر قاهره برگزار شد، هیأتی به نمایندگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به سرپرستی دکتر کمیجانی قائم‌مقام بانک، شرکت کردند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا