امور زیربناییراه و ساختمان

برگزاری نخستین جلسه کمیسیون تفکیک وزارت راه و شهرسازی

رییس کمیسیون عمران مجلس، از تعیین اعضای کمیسیون تفکیک وزارت راه و شهرسازی به ریاست نایب رییس اول مجلس خبر داد و گفت: عریض و طویل بودن این وزارتخانه مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، و به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی با اشاره به موافقت کمیسیون عمران مجلس با تفکیک وزارت راه و شهرسازی، گفت: طبق این موافقت مقرر شد کمیسیونی متشکل از نمایندگان عضو کمیسیون های مختلف تشکیل و این طرح را بررسی کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از تعیین اعضای کمیسیون مذکور خبر داد و افزود: این کمیسیون باید پس از بررسی بودجه ۹۷ کل کشور نخستین جلسه خود را به ریاست مسعود پزشکیان نایب رییس اول مجلس آغاز کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زیاد بودن حوزه کاری در وزارت راه و شهرسازی و وجود برخی کمبودها نمایندگان را به تفکیک این وزارتخانه راضی کرده است، تصریح کرد: در بحث مسکن و شهرسازی حوزه کاری شهرداری‌ها از وزارت کشور به وزرات مسکن و شهرسازی منتقل می‌شود.

وی با اشاره به تغییراتی که پس از تفکیک این وزارتخانه رخ خواهد داد، افزود: حوزه راهداری این وزارتخانه به وزارت حمل‌ و نقل تبدیل شده و همه شقوق حمل و نقل از قبیل دریایی، زمینی، ریلی و هوایی در حوزه این وزارت‌خانه لحاظ خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه تسریع در برگزاری نخستین جلسه کمیسیون تفکیک وزارت راه و شهرسازی لازم است، گفت: باید بار بسیار زیاد موجود بر دوش این وزارتخانه در راستای افزایش کارایی آن کاهش یابد.

شایان ذکر است؛ وزارت راه‌ و شهرسازی فعلی متشکل از وزارت راه و ترابری  و وزارت مسکن و شهرسازی قدیم است.

 

منبع

ایلنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا