اقتصاد کلان

کشف قاچاق شمش مس از یک کامیون ورودی به کشور

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی گمرک، ماموران گمرک لطف آباد موفق شدند، در یک کامیون ورودی به کشور بیش از دو تن شمش مس کشف کنند.

این محموله قاچاق با هوشیاری ماموران گمرک و پس از رصد اطلاعات و بازرسی محموله کامیون شناسایی و کشف شد. ماموران گمرک پس از رصد اطلاعات و تطبیق آن‌ها با با کامیون، این محموله را بازرسی و در اولین اقدام موفق شدند، مقداری شمش مس از باک کامیون کشف کنند.

همچنین بخوانید

در مرحله بعد کامیون را به دستگاه ایکس ری هدایت کردند و با شناسایی و علامت گذاری قسمت‌های دیگری از کامیون که به عنوان مکان‌های جاسازی قاچاق مشخص شدند، مجموعا مقدار ۲۱۶۳ کیلو گرم شمش مس کشف شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران این شمش‌ها در قاب تودوزی اتاق کابین راننده، محفظه فیلتر هوا و باک دو جداره کامیون به شیوه ماهرانه‌ای جاسازی شده بود.

راه اندازی سامانه‌های الکترونیکی و تجهیز گمرکات به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته، قاچاق در مبادی گمرکی را برای قاچاقچیان سخت کرده است و آن‌ها در هر عملیات برای عبور قاچاق از مرز ایران از شگرد‌های پیچیده تری استفاده می‌کنند. اما این ترفند‌ها همچنان با رصد ماموران گمرک، تیم سمگا و دیگر تجهیزات کنترلی گمرک ایران شناسایی و کشف می‌شود. این سازمان در سال‌های اخیر در کشف قاچاق کارنامه موفقی داشته است.
گمرک ایران موفق شد در سال ۲۰۱۷ رتبه اول را در مبارزه با مواد مخدر و رتبه دوم دنیا را در مبارزه با قاچاق کالا کسب کند.

انتهای پیام/

منبع

میزان

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا