انرژی

قیمت بنزین در سال ۹۵ افزایش پیدا نمی‌کند

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۵ مجلس در جلسه علنی امروز گفت: قیمت گذاری بنزین در سال جاری به دولت واگذار شد.
به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) درباره مصوبات روز گذشته کمیسیون تلفیق توضیحاتی ارائه داد.

وی در ابتدای توضیحاتش گفت که قرار بود مصوبات کمیسیون تلفیق در جلسه علنی امروز مورد بررسی قرار گیرد اما با توجه به توضیحات رئیس مجلس مبنی بر اینکه طبق آیین‌نامه جدید گزارشات کمیسیون‌ها ۴۸ ساعت بعد از اینکه در اختیار نمایندگان قرار گرفته باشد در صحن مطرح می‌شود، بررسی مصوبات به روز دیگری موکول شد.

وی با بیان اینکه موضوع قیمت بنزین و کارت سوخت در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید توضیح داد: قرار بر این شد که قیمت بنزین در سال ۹۴ عیناً برای سال ۹۵ تکرار شود و تغییر قیمت نداشته باشیم اما در خصوص اخذ عوارض از میزان مشخص مصرف قرار بر این شد که این موضوع به دولت واگذار شود.

همچنین بخوانید

سخنگوی کمیسیون تلفیق در ادامه گفت: نماینده دولت روز گذشته در کمیسیون تلفیق گزارشی اعلام کرد مبنی بر اینکه رشد مصرف بنزین کاهش پیدا کرده است. از این رو قرار بر این شد که دولت میزان مصرف سالانه بنزین را تعیین کند که اگر از آن میزان بیشتر شد مابه‌التفاوت به عنوان عوارض در بخش‌های مختلف همچون عوارض زیست‌محیطی، استفاده از زیرساخت‌ها و عوارض مرتبط با استفاده از سوخت مطرح شود.

پورابراهیمی ادامه داد: اگر دولت حداقل مبنا را قبول کند آن حداقل مبنا به عنوان مابه‌التفاوت عوارض اخذ می‌شود. لذا تا زمانی که دولت میزان مصرف سوخت را مشخص نکرده است کمیسیون درباره افزایش قیمت سوخت تصمیمی نگرفته و از این جهت درآمد و منبعی از این جهت وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ منظری توکلی در پیشنهادش ضمن اشاره به تجمع بازنشستگان فولاد از سراسر کشور مقابل مجلس، خواستار تعیین محل درآمدی برای پرداخت معوقات آنها شده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا