بانکبانک و بیمه

موافقت بانک مرکزی با طرح حاتم بانک انصار

مدیرعامل بانک انصار از دستور و موافقت رئیس کل بانک مرکزی برای اجرای طرح حاتم و اعطای تسهیلات خرید کالای ایرانی توسط این بانک به عنوان نخستین طرح عملیاتی سال‌جاری در حمایت از تولید داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، آیت‌الله ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار، با تأکید بر لزوم اهتمام ملی در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و عملیاتی کردن پیشنهادهای ده‌گانه مقام معظم رهبری در این راستا گفت: اجرایی کردن طرح‌هایی مانند طرح حاتم، به منظور تقویت نظام تولید داخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق بخشی به بازار فروش کالاهای ایرانی صورت می‌گیرد و فرصت‌های مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم می‌کند.

وی افزود: بانک انصار برای حمایت از تولید داخلی و در راستای ریل‌گذاری برای نقش‌آفرینی بانک در عرصه اقتصاد مقاومتی، طرح حاتم (حمایت از تولید ملی) را با هدف اعطای تسهیلات خرید کالا به مردم، در خجسته ایام ولادت امیرمؤمنان علی (ع) به مرحله اجرا درآورده است.

مدیرعامل بانک انصار با اشاره به ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مرحله نخست اجرای این طرح تصریح کرد: این طرح در قالب ارائه کارت حاتم و عقد مرابحه برای خرید کالاهای ایرانی به هر نفر در سقف ۱۰۰ میلیون ریال، با نرخ ۱۵درصد و بازپرداخت ۳۰ ماهه به اجرا درآمده است.

وی سپس با تأکید بر لزوم بسیج همگانی برای تحقق شعار سال، افزود: تردیدی نیست اجرای پیشنهادهای بنیادی مقام معظم رهبری برای اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی، پاسخ مناسب به دو گانه کاذب «تسلیم» و «تحریم» بوده و می‌تواند روان‌سازی بسترهای اجرای سیاست‌‌های اقتصادی کشور را تأمین کند.

مدیرعامل بانک انصار در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیامدهای حرکت بنگاه‌های اقتصادی به سوی الگوی اقتصاد مقاومتی گفت: تحرک اقتصادی، ایجاد اشتغال، رفع مشکلات فراروی معیشت، توسعه ظرفیت‌های صادراتی و زندگی عزتمندانه اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر از برکات اهتمام ملی به تحقق شعار سالجاری است.

ابراهیمی، اختصاص اعتبار به طرح حاتم را موجب احیای فرایندهای تولیدی در کارخانه‌ها و مراکز تولیدی و گامی جدی برای آغاز رونق بخشی به تولید داخلی دانست و تأکید کرد: حمایت از تولید داخلی نیازمند عزم ملی بوده و استمرار آن می‌تواند، با بی‌اثر ساختن سیاست‌های ظالمانه تحریم، بخش عظیمی از اقشار جامعه را به رفع مشکلات معیشتی‌شان امیدوارتر سازد.

مدیرعامل بانک انصار در پایان ضمن اظهار خرسندی از حمایت و همراهی بانک مرکزی از اقدامات شبکه بانکی در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: تولید ملی و حمایت از صاحبان سرمایه و تولیدکنندگان داخلی، با خصوصی‌سازی واقعی، تشویق سیاست‌های تولیدی، تأکید بر خلاقیت و نوآوری و افزایش ظرفیت‌های رقابتی میسر شود.

بنا بر این گزارش جزئیات مربوط به ویژگی‌های طرح، نحوه ثبت‌نام، مراحل و چگونگی برخورداری اقشار مختلف از مزایای این طرح، در سامانه ویژه طرح حاتم در سایت بانک انصار به نشانی www.ansarbank.com تشریح شده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا