بانکبانک و بیمه

بانک ملی ایران ۴ مدرسه افتتاح کرد

به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، بانک ملی ایران ۴ مدرسه در روستاهای محروم استان کردستان افتتاح کرد .

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،مراسم افتتاح مدارس شهدای بانک ملی ایران با حضور معاون استاندار کردستان ، فرماندار سقز، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ، مدیران آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان ، مدیرکل راه و شهرسازی ، جمعی از مدیران و مسئولین استانی ، ائمه جمعه و جماعات ، اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز و جمع کثیری از مردم وخیرین برگزار شد .
همزمان با افتتاح مدرسه شهدای بانک ملی ایران در روستای محروم جنیان ، سایر مدارس ساخته شده توسط این بانک در روستاهای مازوجدار و حسن سالاران از توابع شهرستان سقز و روستای سلسی از توابع شهرستان مرزی مریوان افتتاح و به بهره برداری رسید .
همچنین در این مراسم ، از مشارکت بانک ملی ایران در این سنت حسنه با اهدای لوح تقدیر و نشان افتخار تشکر و تقدیر شد .
در ادامه این مراسم محسن بیگلری نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ، شهرام سعیدی مدیرکل نوسازی مدارس استان ، خالد علیپور مدیرآموزش و پرورش زیویه سقز و ماموستا عزیز امام جمعه وجماعت روستای جنیان ، هرکدام در بخشهای جداگانه ای طی سخنانی مراتب تقدیر و تشکر خود را نسبت به بانک ملی ایران ابراز داشتند .
بیگلری با بیان شعار "هرجا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران میدرخشد" گفت : به حق که این شعار برازنده این بانک و کارکنان آن بوده و اشاعه و ترویج این فرهنگ نیکو در بین خیرین از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی است .
وی خیرین را پیوند دهنده اندیشه‌ های آسمانی و کارهای زمینی اعلام کرد و گفت : این خیرین با اندیشه آسمانی خود ، مهندسان و معماران سمایی هستند که حق بزرگی بر گردن نظام تعلیم و تربیت دارند و به برکت همین احساس معنوی آنان است که امروز شاهد برگزاری چنین مراسم باشکوه و ارزشمندی هستیم .
همچنین مدیریت آموزش و پرورش زیویه سقز طی گزارشی از چگونگی تخصیص اعتبارات مدرسه سازی توسط بانک ملی ایران ، سرعت در ساخت ، روان بودن کار ساخت ، زیبایی و معماری کامل مدارس ، و سایر اقدامات خیرخواهانه این بانک ارائه و از مدیران ارشد بانک ملی ایران تقدیر و تشکر کرد.
در بخشی دیگر از این مراسم حجت اله شاکری رئیس اداره امور شعب کردستان، اقدامات خیرخواهانه بانک ملی ایران در سراسر کشور و بخصوص نگاه ویژه مدیرعامل ومسئولین ارشد بانک به مناطق محروم و جنگ زده این استان راتشریح کرده وافزود: بانک ملی ایران در راستای مسئولیت اجتماعی خود و گسترش مشارکت در طرح‌های عام‌المنفعه از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه مبلغ ۴۷ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال در امور فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، ورزشی و… در ۲۰ استان کشور مشارکت مالی داشته است .
شاکری در ادامه گفت : مبالغ مذکور در ۲۷ طرح انجام شده یا در دست اقدام نظیر مدرسه‌سازی، کمک به ساخت بیمارستان، مساجد، مراکز نگهداری ایتام و کودکان بی سرپرست و آزادی زندانیان جرایم مالی غیر عمد ناشی از دیه تخصیص یافته است که در همین راستا کردستان در سال ۹۵ با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان ، ساخت ۴ مدرسه در مناطق محروم شهرستان های مرزی سقز و مریوان را شروع و پس از گذشت ۶ ماه شاهد بهره برداری کامل از این مدارس با زیبایی و طراحی روز می باشیم .همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا