بانک و بیمهبیمه

کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از خرداد شارژ نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ماه خرداد کارت سوخت خودروهای حمل و نقل عمومی که بیمه اجباری شخص ثالث ندارند شارژ نخواهد شد.
وی گفت: هدف مصوبه تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش این است که متناسب با تردد ناوگان، سوخت داده شود و سهمیه عملکردی ناوگان سی تا چهل تن از ۷۲۰۰ لیتر به ۹ هزار لیتر و مینی بوسها از ۱۸۰۰ لیتر به ۲۴۰۰ لیتر افزایش داده شده است.
آدم نژاد افزود: معیار مصرف در ۱۰۰ کیلومتر خودروهای کلاس مسافری بالای ۴۰ نفر بازنگری شد و زیر ۵ سال ساخت ۴۱ لیتر، ۶ تا ۱۰ سال، ۴۵ لیتر و بالای ۱۱ سال ۴۹ لیتر در نظر گرفته شد.
وی گفت: در خصوص اتوبوسها با ویژگیهای خاص که مصرف بالاتر دارند مانند اتوبوسهای سه محور و دو طبقه به میزان ۲۵ درصد به پیمایش درج شده، اضافه می شود.
آدم نژاد افزود: در اردیبهشت سهمیه پایه ناوگان مسافری دیزل برای ناوگان ساماندهی نشده کاهش می یابد. بر این اساس سهمیه پایه ناوگان مسافری دیزل برای ظرفیت تا ۲۰ نفر از ۱۵۰۰ لیتر به ۱۳۵۰ لیتر و برای ظرفیت بالای ۴۰ نفر از ۴۷۰۰ لیتر به ۳۷۰۰ لیتر کاهش خواهد یافت.
آدم نژاد اضافه کرد: مالکان صاحب نقلیه موتوری درون شهری ( اتوبوس و مینی بوس) که ساماندهی نشده است باید در کمترین زمان ممکن در سامانه متعلق به اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور (HTTP..//SAMANDEHI.UICB.IR/) ثبت نام کنند.
وی گفت : با ثبت نام در سامانه مربوط سهمیه پایه در ماههای بعدی اصلاح خواهد شد در غیر این صورت در ماههای آینده با کاهش بیشتری مواجه خواهند بود.

شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: سهمیه پایه در اردیبهشت در پنج پیمانه به کارت هوشمند سوخت منتقل می شود که پیمانه اول غیر برخط و مابقی به صورت برخط شارژ می شود و رانندگان توجه داشته باشند در صورت شارژ نشدن کارت سوخت به جایگاههای برخط مراجعه کنند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا