بانکبانک و بیمه

رشد۱۰درصدی منابع قرض الحسنه بانک دی


منابع قرض الحسنه بانک دی در سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد ۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی (ECOIDEAL)، محمدرضا قربانی، مدیرعامل بانک دی در نخستین جلسه شورای مدیران بانک در سال ۱۳۹۷ با اعلام اینکه مانده پس انداز قرض الحسنه شعب در پایان سال قبل ۸۸ میلیارد ریال بوده است از رشد ۱۰ درصدی منابع قرض الحسنه بانک دی در سال ۱۳۹۶ خبر داد.
مدیرعامل بانک دی با اشاره به اهمیت ترویج سنت پسندیده قرض الحسنه و ضرورت گسترش و نهادینه کردن آن در جامعه گفت: بانک دی با هدف رفع موانع ازدواج، تهیه جهیزیه، هزینه درمان، خوداشتغالی و رفع احتیاجات ضروری هموطنان ضمن تجهیز منابع قرض الحسنه در چارچوب قوانین پولی و بانکی کشور، موفق به رشد ۱۰ درصدی در جذب منابع قرض الحسنه و رشد ۸۰ درصدی در اعطای تسهیلات قرض الحسنه به اقشار مختلف شده است.
قربانی با تاکید بر این که بانک دی بر اساس استراتژی سودآوری و بهبود کیفیت دارایی ها، برنامه کاهش هزینه تمام شده پول از طریق جذب منابع ارزان قیمت را در دستور کار قرار داده است گفت: بانک دی در سال ۱۳۹۶ ضمن موفقیت در اصلاح ترکیب منابع خود از طریق رشد ۱۰ درصدی منابع قرض الحسنه نسبت به مدت مشابه  در سال گذشته، مبادرت به اعطای ۷۷۰۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه به میزان ۶۸۶ میلیارد ریال کرده است.
مدیرعامل بانک دی با اشاره به اقدامات این بانک در حوزه اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج گفت: این بانک طی سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۰۵۵ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ کل ۲۳۳ میلیارد ریال به مشتریان خود اعطا کرده است.
محمدرضا قربانی با بیان اینکه خدمت رسانی به خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان از اولویت های بانک است گفت: با پیگیری امور خرید خودروی جانبازان در سال ۱۳۹۶ به ۸۱۴ نفر از جانبازان معزز تسهیلات خرید خودرو پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک دی همچنین از انعقاد ۴۰ فقره تفاهم نامه قرض الحسنه با سازمانها و شرکتهای مختلف در سال ۱۳۹۶ خبر داد و گفت: از این محل ۷۴ میلیارد ریال منابع قرض الحسنه جذب و ۷۹ میلیارد ریال وام پرداخت شده است.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی که در ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ برگزار شد اعلام کرد: در طی این مدت پیگیر اخذ گزارش حسابرسی شش ماهه از حسابرس قانونی بودیم که پس از اخذ، گزارش صورتهای سود و زیان شش ماهه و نه ماهه در سایت کدال منتشر می شود و مجوز بازگشایی نماد را از بورس اخذ می کنیم.
قربانی در ادامه افزود: گزارش توجیهی افزایش سرمایه، تهیه و جهت بررسی به حسابرس تحویل شده است که در صورت دریافت گزارش و مجوز افزایش سرمایه از بورس اقدامات لازم برای برگزاری مجمع به منظور افزایش سرمایه انجام می شود.
مدیرعامل بانک دی در پایان سخنانش، رسیدن به سودآوری با مدیریت هزینه ها، کاهش نرخ تمام شده پول، استفاده از توانمندیهای داخلی و تخصیص صحیح منابع برای حمایت از کالای ایرانی و کمک به رونق تولید داخلی را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و از ماموریت های اصلی بانک در سال ۱۳۹۷ برشمرد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا