بانکبیمهبین المللطلا و ارز

صعود طلای جهانی به ۱۲۵۰

طلای جهانی در پی ضعف دلار که از تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند حمایت کرد، در معاملات روز جاری رشد چشمگیر روز گذشته را حفظ کرد و بالای ۱۲۵۰ دلار ماند.

به گزارش ا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حداکثر تغییر چندانی نداشت و ۱۲۵۰.۸۰ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۱.۵ درصد افزایش داشت.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن، ۰.۳ درصد یا ۴.۷۰ دلار کاهش یافت و در ۱۲۴۹.۶۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۲۰.۷۰ دلار افزایش یافت و در ۱۲۵۵.۷۰ دلار ایستاد.

وزارت بازرگانی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد شروع ساخت خانه های جدید در ماه مارس ۸.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خانه سازی از اکتبر رسید. این گزارش به آمارهای ضعیف اخیری که در آمریکا منتشر شده است اضافه شد تا دورنمای اقتصادی مبهم‌تری را ترسیم کند و احتمال تاخیر بیشتر افزایش نرخهای بهره آمریکا را تقویت کرد.

در حالیکه بانک مرکزی آمریکا دو دور افزایش نرخها در سال جاری را پیش بینی کرده اما بازارهای معاملات آتی تا پیش از دسامبر چنین رویدادی را انتظار ندارند. نرخهای بهره پایین به نفع طلا بوده و به این فلز ارزشمند کمک می‌کند در برابر دارایی‌های رقیب مانند سهام و اوراق قرضه جذابیت سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، ویلیام دادلی، رییس فدرال رزرو نیویورک اظهار کرده است شرایط اقتصادی آمریکا تا حدود زیادی مساعد است اما بانک مرکزی به دلیل ظهور تهدیدهای اقتصادی، محتاط مانده است.

دلار روز سه شنبه ۰.۵ درصد در برابر سبدی از ارزهای بزرگ کاهش یافت و اُفت این ارز، طلا را که به دلار قیمت گذاری می‌شود برای دارندگان ارزهای دیگر ارزانتر ساخت.

دارایی‌های صندوق “اس پی دی آر گولد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز سه شنبه ۷.۴۳ تن کاهش یافت و به ۸۰۵.۰۳ تن رسید که بزرگترین کاهش در یک ماه اخیر بود. استمرار خروج سرمایه از این صندوق‌ها به روند صعودی قیمت طلا لطمه می‌زند.

کاهش ارزش دلار از فلزات ارزشمند دیگر حمایت کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری روز سه شنبه ۴.۴ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح در ۱۰ ماه اخیر رسید و در ابتدای معاملات روز چهارشنبه بیشتر این رشد را حفظ کرد.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری پس از حدود چهار درصد افزایش قیمت در معاملات روز گذشته، در سطح ۱۰۱۵.۷۰ دلار معامله شد که بالاترین قیمت در شش ماه گذشته است. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۵۸۲.۲ دلار بود که بالاترین قیمت در یک ماه اخیر است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا