اقتصاد کلان

کدام خوراکی‌ها در فروردین‌ماه گران شدند؟

تورم فروردین ماه به ۱۰.۸ درصد رسید و در مرز تک رقمی شدن قرار گرفت. تورم زیربخش «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها» اما برای سومین ماه متوالی تک‌رقمی بود و به ۹.۳ درصد رسید. سوال این است که کدام خوراکی‌ها نقش بیشتری در ثبت این رقم برای تورم داشته‌اند؟
به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، از میان خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها، سبزیجات با ۱۳.۱ درصد بیشترین افزایش قیمت و گوشت قرمز و ماکیان با تورم ۲.۹ کمترین افزایش قیمت را در فروردین ماه داشته‌اند.

بر اساس این گزارش تورم نقطه به نقطه خوراکی‌ها ‌و آشامیدنی‌ها ۵.۴ درصد و تورم میانگین سالانه ۹.۴ درصد است. همچنین این گزارش نشان می‌دهد از میان ۱۱ گروه کالایی خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها تورم سالانه ۸ گروه به زیر ۱۰ درصد رسیده و تنها سه گروه کالایی تورم بالای ۱۰ درصد داشته‌اند.

اما بررسی تورم نقطه به نقطه نشان می‌دهد تورم همه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، زیر ۱۰ درصد است و تنها سبزیجات تورم ۲۴ درصدی داشته است.

نان و غلات، ماهی‌ها و صدف‌داران و سبزیجات سه گروهی هستند که در تورم فروردین بیشترین سهم را داشته‌اند و تورم آنها به ترتیب ۱۲.۸؛ ۱۲.۹ و ۱۳.۱ درصد بوده است.

تورم دیگر گروه‌ها را می‌توانید در نمودار ملاحظه کنید.

 پایگاه خبری آرمان اقتصادی | جامع‌ترین رسانه اقتصادی 047887c5-9f46-4ac5-b8c3-0bd2c32832c5_c65a99ef-3c0e-4539-8683-29099654c967_freesize-610x کدام خوراکی‌ها در فروردین‌ماه گران شدند؟
  کد خبر
1641

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا