اقتصاد کلان

تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد ایران و اموال تملیکی

در راستای جلوگیری از ورود و عرضه کالاهای بی کیفیت به کشور :
تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان ملی استاندارد ایران و اموال تملیکی به امضاء رسید
به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی به نقل از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، امین دلیری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان در دیدار با مهندس پیروزبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در راستای حفظ سلامت جامعه، تسهیل در روند تعیین و تکلیف کالاهای تحت تملک سازمان اموال تملیکی و جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت به چرخه مصرف تفاهم نامه ای به امضاء رساندند.
دلیری اظهار داشت: تعامل مطلوب با سازمان های مرتبط با سازمان اموال تملیکی بالاخص سازمان ملی استاندارد موجب گردید تا در راستای آسایش شهروندان و کنترل در مرغوبیت کالاهای وارد شده به کشور که به انحاء مختلف طبق قوانین در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرد و به منظور جلوگیری از ورود کالاهای فاقد کیفیت و مضر برای سلامت جامعه تفاهم نامه ای منعقد نمودند.
در این دیدار رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بعنوان سازمانی حاکمیتی در جهت شفافسازی در عملکرد، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حفظ سلامت و ایمنی آحاد مردم نقش مهمی را ایفا می کند و همواره تعاملات مطلوب و سازنده ای فی مابین دو سازمان وجود داشته و دارد که این تفاهم نامه نیز در جهت همکاری بیشتر حائز اهمیت می باشد.
مهندس پیروزبخت افزود: شفافسازی در عملکرد سازمان های همکار موجب کوتاه شدن فرآیندها، ورود کالاهای مرغوب به کشور، بالا رفتن ریسک قاچاق می شود که این اقدام درنهایت با کاهش چشم گیر حجم قاچاق مواجه خواهد شد.
شایان ذکر است سازمان اموال تملیکی در جهت تعیین تکلیف صحیح و بموقع کالاهای تحت تملک خود و شفافسازی در روند امور با سازمان های غذا و دارو، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و دیگر دستگاه های همکار تفاهم نامه هایی منعقد نموده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا