انرژی

رکورد زنی قیمت نفت

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی و به نقل از خبرگزاری رویترز، معامله نفت خام برنت دریای شمال و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا دیروز به هنگام بسته شدن بازارها، به دلیل افزایش قیمت بنزین، سه درصد نسبت به روز پیش افزایش داشت.
اما در معاملات الکترونیکی پس از بسته شدن صحن بازارها به دلیل انتشار گزارشی که نشان داد موجودی انباری نفت در امریکا کاهش یافته است، هر دو بیش از چهار درصد نسبت به روز پیش افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۶ رسید.
قیمت نفت برنت دریای شمال دیروز به هنگام بسته شدن بازار لندن با یک دلار و ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز پیش از آن ۴۵ دلار و ۷۴ سنت در هر بشکه معامله شد، اما سپس در معاملات الکترونیکی بازار، بالاترین سطح خود را در سال ۲۰۱۶ تجربه کرد و با ۲ دلار و یک سنت افزایش نسبت به روز پیش از آن به ۴۶ دلار و ۴۹ سنت رسید.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در پایان معاملات بازار نایمکس آمریکا با یک دلار و ۴۰ سنت افزایش نسبت به روز پیش از آن به ۴۴ دلار و چهار سنت در هر بشکه رسید، اما پس از بسته شدن صحن بازار، در معاملات الکترونیکی بازار با ۲ دلار و ۱۹ سنت افزایش نسبت به روز پیش از آن، به ۴۴ دلار و ۸۳ سنت رسید و بالاترین سطح خود را از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون تجربه کرد.
انجمن نفت آمریکا دیروز اعلام کرد این کشور در هفته میلادی گذشته تقریبا ۱.۱ میلیون بشکه نفت از ذخایر انبارها برداشت کرده است. درحالی که پیش بینی شده بود در هفته یاد شده ۲.۴ میلیون بشکه به ذخایر انبارها اضافه شود.
به گزارش ایرنا، پیش از این، بانک بارکلیز انگلیس پیش بینی کرده بود تقاضای نفت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ افزایش یابد و قیمت ها در اواخر امسال به ۵۰ دلار در هر بشکه برسد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا