اقتصاد کلانبانکبانک و بیمه

حذف سه دهک از یارانه نقدی به راحتی امکانپذیر است!

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت : با توجه به اینکه دولت کسری قابل توجهی در تامین منابع یارانه ای دارد و همچنین اولویت بخش های تولید و ضرورت توسعه اشتغال ، مجلس در بررسی بودجه سال جاری تلاش کرد تا مسیر دولت برای ساماندهی پرداخت یارانه نقدی هموارتر شود .

 

وی افزود : ما در بررسی شاخص های حذف یارانه نقدی ، به ابعاد عائله خانوار توجه کردیم و خانوارهایی که دارای پنج فرزند یا بیشتر هستند از این موضوع خارج شدند و از لحاظ درآمدی هم کف درآمد را در نظر گرفتیم که ۳۵ میلیون تومان در سال است.

 

وی افزود : برخی گروه ها مانند پزشکان، اساتید دانشگاه ها، قضات و حقوقدانان و همچنین کارمندان دارای این شرایط به راحتی برای دولت قابل تشخیص است و انتظار داریم دولت یازدهم در این زمینه با دقت بیشتر و انگیزه بالاتر وارد شود .

 

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : این سه دهک بالاتر از خط فقر قرار دارند و هرگز افرادی که زیر خط فقر هستند از دریافت یارانه نقدی حذف نمی شوند و حتی خیلی از کسانی که در شرایط جدید یارانه نقدی خواهند گرفت ، بالای خطر فقر هستند و حتی ثروتمند هم محسوب می شوند و ما حداقل ها را در این موضوع در نظر گرفته ایم .

 

وی افزود‌: دولت حدود ۵۰ تا ۷۰ بانک اطلاعاتی در اختیار دارد و به راحتی می تواند این شاخص ها را شناسایی کند و اگر موارد استثنایی هم وجود داشته باشد که نیازی به دریافت یارانه دارد، دولت می تواند این موضوع را هم ساماندهی کند.

 

 

  کد خبر
1817

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا