بورسبورس اوراقفرابورس

بازگشت بورس به فاز مثبت

در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص بورس اوراق بهادار تهران به فاز مثبت بازگشت.

به گزارش پایکاه خبری توسعه اقتصادی، امروز – چهارشنبه – شاخص بورس اوراق بهادار تهران با افزایش ۱۰ واحدی به مقدار ۷۸ هزار و ۴۰۴ رسید. ارزش معاملات امروز رقم ۲۵۳ میلیارد تومان را رد کرد و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۹ هزار و ۶۲۴ نوبت داد و ستد شد.

در معاملات امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سایپا و ایران خودرو سعی کردند شاخص را به سمت بالا سوق دهند و همچنین نماد های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، فولاد خوزستان و صنایع معدنی گل گهر بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

همچنین بخوانید

بیشترین تقاضا های امروز مربوط به سهام ایران خودرو، گروه بهمن و مشارکت شهرداری سبزوار بود همچنین بیشترین عرضه را شرکت‌های مشارکت سایپا، گواهی رایان سایپا و داروسازی فارابی داشتند.

علاوه بر این نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تصویب صورتهای مالی و نماد معاملاتی شرکت مهندسی نصیر ماشین پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه،بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی بازگشایی شد.

نماد معاملاتی شرکت های لبنیات پاستوریزه پاک و فرآورده‌های نسوز ایران و شرکت گروه بهمن نیز از دیگر نمادهایی بودند که بازگشایی شدند.

امروز نماد معاملاتی شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و نماد معاملاتی شرکت ملی سرب و روی ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم،متوقف شد.

شاخص کل فرابورس ایران نیز با ۱.۳ واحد افزایش به مقدار ۸۰۲.۲ رسید. ارزش معاملات این بازار به بیش از ۱۷۳ میلیارد تومان رسید.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا