بانکبانک و بیمهطلا و ارز

معرفی ۲۵ بانک مجاز ارزی برای تجار

هرچند در دولت سابق صادرکنندگان در مصارف ارزی حاصل از صادرات خود با محدودیت‌هایی مواجه بودند اما چند وقتیست که دیگر محدودیت‌های گذشته که فعالان بخش خصوصی از آن با عنوان پیمان‌سپاری ارزی یاد می‌کردند را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی،آن طور که در بخشنامه‌های سازمان توسعه تجارت می‌توان مشاهده کرد دریافت ارز حاصل از صادرات کالاها و خدمات در حساب‌های ارزی صادرکنندگان نزد بانک‌های مجاز و خرید و فروش آن توسط صرافی‌های مجاز از جمله صرافی آن بانک بلامانع است.
بر این اساس صادرکنندگان می‌توانند مثل گذشته با رعایت ضوابط و مقررات از ارزهای مورد اشاره جهت انجام واردات توسط خود یا اشخاص دیگر، سپرده‌گذاری ارزی نزد بانک‌ها و پرداخت بدهی ارزی مربوطه یا اشخاص ثالث به بانک‌ها نیز استفاده کنند.
به گزارش اقتصادنیوز، طبق اعلام اداره صادرات سازمان توسعه تجارت ایران بانک‌های مجاز عبارتند از:بانک ملی ایران، سپه ، تجارت ، ملت ، صادرات ایران ، کشاورزی، رفاه کارگران، صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران، مسکن، کارآفرین، پارسیان، اقتصاد نوین، سامان، پاسارگاد،  سرمایه، پست‌بانک، سینا، انصار،  ایران و ونزوئلا، توسعه تعاون، خاورمیانه، شهر، حکمت ایرانیان  و بانک تجارتی ایران و اروپا شعبه تهران.

 

همچنین بخوانید

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا