بورس

سوئیسی‌ها خواستار سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران شدند

یک گروه از مدیران اقتصادی سوئیسی با حضور در سازمان بورس و اوراق بهادار، ضمن آشنایی با بازار سرمایه ایران و آشنایی با فرصت های پیش رو در دوران پسابرجام، خواستار سرمایه گذاری در این بازار شدند.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی ، این گروه اقتصادی سوئیسی با هماهنگی اتاق های بازرگانی دو کشور با هدف آشنایی با بازار سرمایه ایران، در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران حضور یافتند.

این مدیران اقتصادی، فرصت های متنوع سرمایه گذاری در دوران پساتحریم را بررسی و ابراز امیدواری کردند، فرصت‌های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران گسترش یابد.

همچنین بخوانید

مسئولان بورس کشورمان با تشریح وضع کنونی بازار سرمایه، روند جذب سرمایه‌گذاری های جدید خارجی در بورس را برای این گروه اقتصادی ترسیم کردند.

در این نشست که مدیران عامل و ارشد گروه های اقتصادی بانکی، بازار سرمایه، حمل ونقل، کشاورزی و توریستی حضور داشتند، موازین حقوقی و قانونی بازار سرمایه، ساختار فنی و تکنولوژیک، چگونگی سرمایه گذاری خارجی و فرآیندهای آن در بازار سرمایه و جایگاه بازار سرمایه ایران در منطقه تشریح شد.

پس از برجام، حجم سرمایه گذاری توسط شرکت های خارجی با روندی رو به رشد همراه بوده به طوری که آمارها نشان می‌دهد، فعالیت سرمایه گذاران خارجی در دو ماه پایانی سال ۱۳۹۴ افزایش چشم‌گیری داشت، به گونه ای که ارزش معاملات آنها در پایان آذرماه ۴۲ میلیارد ریال بود، اما پس از اجرای برجام این رقم با رشدی ۱۲ برابری به ۵۱۱ میلیارد ریال رسید.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) چندی پیش اعلام کرد که ۵۶۷ کد سهامدار خارجی تا پایان پارسال صادر شده است.

به گفته محمدرضا محسنی، هم اکنون سرمایه گذاران ۳۵ کشور در بازار سرمایه ایران فعالند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا